• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak zrobić aby skrypt tworzył stronę [PHP]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
316 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2019 w PHP przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
zamknięte 23 listopada 2019 przez Filipczak
<?php 
$name = $_GET["name"];
$inputname = fopen("$name", "w");
?>

Witam, mam taki problem, że próbuję stworzyć skrypt który będzie dodawał do bazy danych (nazwę,dostęp,i kilka innych pól), po czym chciałbym, aby tworzył podstronę np Domain.com/nazwa, i nie wiem jak się za to zabrać czy ktoś ma poradnik do tego? szukałem w google ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi na to pytanie :c
Myślałem nad rozwiązaniem jak powyżej, czy jest to sensowne? jeśli będę dodawał dużo rzeczy przez ten skrypt? czy lepiej znaleźć inne rozwiązanie? Z id wiem jak to zrobić ale chciałbym spróbować tak, żeby pokazywał nazwę tego w linku. Ponieważ wtedy lepiej się to indeksuje w przeglądarkach 

komentarz zamknięcia: Otrzymałem pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
wybrane 23 listopada 2019 przez Filipczak
 
Najlepsza
Rozumiem, że chcesz stworzyć nową stronę w sensie nowy plik strony html z jakimś nowym contentem?
komentarz 23 listopada 2019 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
edycja 23 listopada 2019 przez Filipczak
jeśli się da zrobić tak żeby nazwa w domenie była taką jaką nadam w inputcie np: ukradł 200tyś złotych to żeby domena wyświetlała się w ten sposób w linku np: domain.com/ukradl%100tysiecy%zlotych albo z _ najlepiej jakby to było brane z bazy danych.
komentarz 23 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

To poczytaj sobie o przekazywaniu zmiennej w http za pomocą get. Taka mala podpowiedź w budowie ur musi być np

http://jakąśDomena? Value=kasa

? Przekazuję parter 

komentarz 23 listopada 2019 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)

czyli np będzie to

<?php echo $_GET['Value'];?>


czyli output będzie kasa w przypadku gdy będzie domain.com/index.php?value=kasa

 

komentarz 23 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Tak cos w tym stylu. Ponieważ wartości przesyłasz GET więc wszystko będzie widoczne w pasku url. Tak na prawdę nie wiem co budujesz, ale musisz wiedzieć, że przekazywanie zmiennych w url nie jest zbyt bezpieczna metoda.
komentarz 23 listopada 2019 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
Chcę tylko brać nazwę z url, żeby ładnie to wyglądało i lepiej indeksowało się w przeglądarkach :D, dzięki za pomoc!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w PHP przez Rcube Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 522 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w PHP przez Tabaluga Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w PHP przez Rafał Michalik 1 Początkujący (490 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...