• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obliczanie długości odcinka - przestrzeń euklidesowa dwuwymiarowa

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,011 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2019 w Python przez Meffy Użytkownik (730 p.)

Witam,

Mam do zrobienia zadanie  zeby napisać program który pobiera dwie współrzędne różnych punktów w przestrzeni euklidesowej dwuwymiarowej oraz nastepnie wyznacza dlugosc odcinka utworzonego przez te punkty oraz wyswietla rownianie prostej przechodzącej przez te punkty.

 

Skoro jeden z wzorów chyba powinien być taki.To jak zapisac te punkty w pythonie.

np

x = (a, b)

y = (c, d)

Wzór na długość odcinka

Czy jakiś inny jest pomysł do rozwiązania tego zadania?

 

komentarz 13 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)
Polecam samemu wykombinować taki kod, ponieważ dawanie gotowych rozwiązań jest niezgodne z regulaminem
komentarz 13 listopada 2019 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Nie chodzi o to żeby dawać pełne rozwiązanie, ale chociaż jakiś kierunek. Sam nie jestem zwolennikiem od razu żeby przepisać i było gotowe. Bo od tego jest nauka, tylko chciałbym jakiś kierunek działania. Pierwszy raz na studiach podyplomowych spotkałem sie z takim twierdzeniem jak " przestrzen euklidesowa dwuwymiarowa" i mam po prostu zagwozdkę. A jakimś orłem z matematyki nie byłem xD
komentarz 13 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)

Nie znam się na phytonie ale może Cię nakieruję. Zrób cztery zmienne: a, b, c i d. Potem zrób zmienną d, której przypiszesz wartość tego równania(zamiast xa daj a, zamiast xb daj b, zamiast ya daj c, a zamiast ydaj d) potem poprostu wypisz te równanie(nie wiem jak dać pierwiastek. Zpróbuj dać w wordie taki pierwiastek,potem skopiuj i wklej do kodu).

 

komentarz 13 listopada 2019 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
No tak, tylko w poleceniu mam że " program pobiera dwie współrzędne różnych punktów" czyli jak zrobie a,b,c,d to już będą cztery współrzędne
komentarz 13 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)
Cztery zmienne, dlatego że 2 zmienne są współrzędnymi 1 punktu, a kolejne dwie drugiego punktu
komentarz 13 listopada 2019 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Hmmm, no w takim razie popróbuję i myśle że jak tak mówisz może byc okej. Po podstawienie pod wzór nie jest jakieś skomplikowane ^^
komentarz 13 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)
wyszło?
komentarz 13 listopada 2019 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Niby coś wychodzi, ale nie mam odnośnika żadnego żeby porównać czy mi dobrze wychodzi z jakimś przykładem i ciężko się zorientować czy zapis jest poprawny

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)
A spróbuj to obliczyć w kalkulatorze i sprawdz wynik z tym w programie
komentarz 13 listopada 2019 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Przebrnąłem przez pierwszą część polecenia, teraz zostało mi do zrobienia "że wyświetla równanie prostej przechodzącej przez te dwa punkty". Znam wzór ale nie wiem jak go rozwinąć żeby pokazywało że X wynosi tyle a Y tyle
komentarz 14 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)
To poprostu muszisz wypisać na ekranie"x wynosi: " i wpisujesz zmienną a potem"," i wpisujes zmienną b

Wypisz  "y wynosi: " wpisujesz zmienną c "," wpisujesz zmienną d
komentarz 14 listopada 2019 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
ech, wciąż nie wiem jak to zapisać poprawie, bo nie potrafię zrozumieć tego co mi piszesz
komentarz 14 listopada 2019 przez los losiowski Obywatel (1,800 p.)
Chodzi Ci żeby wypisać "y=" i pozycje tego punktu

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2016 w C i C++ przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2015 w C i C++ przez baqazan Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...