• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Backend i frontend

Object Storage Arubacloud
0 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Java przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
Witam. Uczę się Javy. W przyszłości kiedy poznam wiele innych technologii backendowych chciałbym zrobić projekt z kolegą. Kolega poznaje frontend:HTML,CSS,javascript itp. Czy można stworzyć jakieś ciekawe projekty opierając się na współpracy backendu i frontendu?
4
komentarz 9 listopada 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Skądże. wink

komentarz 9 listopada 2019 przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
Czyli nic z tego?
1
komentarz 9 listopada 2019 przez obl Maniak (51,280 p.)
No jak administrator pisze, że się nie da to się nie da :)
komentarz 9 listopada 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

@Qeliasz, Bynajmniej.

1
komentarz 9 listopada 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@obl,

Jaki tam administrator, skromny moderator. laugh

A w razie, gdyby ktoś nie załapał ironii (takie odniosłem wrażenie). No oczywiście, że można. Mało to jest stron internetowych we współczesnym świecie? Codziennie powstaje masa nowych. I o ile jest to coś, co ma być używalne dla zwykłego użyszkodnika (który woli sobie odpalić aplikację w przeglądarce, niż wysyłać zapytania do API jakimś postmanem cheeky) i coś bardziej złożonego, niż prosta, statyczna strona, no to praktycznie zawsze aplikacja dzieli się na backend i frontend, które trzeba jakoś zgrać.

komentarz 10 listopada 2019 przez obl Maniak (51,280 p.)

Ależ załapałem, załapałem i ironią na ironię odpowiedziałem laugh

komentarz 10 listopada 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

A o niezałapaniu to akurat w nowym akapicie, nie do Ciebie. wink

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2019 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
wybrane 11 listopada 2019 przez Qeliasz
 
Najlepsza
Widzę jakieś dziwne odpowiedzi pod Twoim postem.

Odpowiedź na Twoje pytanie Qeliasz jest oczywista, tak zazwyczaj pracuje się w poważnych projektach. Tzw. fullstacków bierze się do małych projektów. Rozumiem, że jesteś zielony i przez wiele innych technologi backendowych masz na myśli stack technologiczny backendowca. Czyli mnóstwo narzędzi pracy developera zajmującego się projektowaniem, budową, utrzymaniem projektu od stawiania bazy po deploy.

Pracuję w Korporacji więc wiem jak wyglądają potężne projekty, na tym forum okazuje się, że wielu ma coś do powiedzenia, a w życiu osobistym nie pracują nawet w branży.
0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

No jak administrator pisze, że się nie da to się nie da :)

tak mi się skojarzyło :D

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

W przyszłości kiedy poznam wiele innych technologii backendowych

a nie lepiej nauczyć się jednej ale dobrze :) ?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,202 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 567 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w Inne języki przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 509 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...