• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Visual Studio 2015 Community - nie chce się zainstalować

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
9,832 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w C# przez Voudubu Użytkownik (740 p.)
zamknięte 4 sierpnia 2015 przez Voudubu

Witam, potrzebuje pomocy po paru godzinach męczenia się a raczej czekania na "efekty" instalacji jestem w kropce, bo sam już nie wiem czego mam próbować, żeby zainstalować Visual Studio 2015 Community.

Dzisiaj odinstalowałem Visual Studio 2013 Community i postanowaiłem, że zainstaluje te najnowszą wersję, czyli 2015. Odinstalowałem więc wersję 2013, ściągnąłem instalatora 2015 i odpaliłem. Poprzednio Visual Studio 2013 instalował mi się około 30 minut, może mniej nawet nie pamiętam, ale na pewno nie było to nie wiadomo jak długo. Wersja 2015 instalowała mi się już ponad godzinę i ciągle status był na "Update for Microsoft Windows (KB2999226).

Dałem więc CANCEL bo ile to może się robić, tzn. ile czasu może utknąć na jednym statusie. Wyskoczyło, że 3 z 139 rzeczy się zainstalowało. Usunąłem to co się zainstalowało i znowu odpaliłem instalkę i zaczęło się instalować, biiorąc pod uwagę to, że w MS jest możliwe jakieś obciążenie serwerów bo w końcu ludzie Windowsa 10 instalują, ale znowu ta sama sytuacja, tym razem poczekałem 2h, ale to i tak nic nie dało, Dałem CANCEL i ponownie wyskoczyło, że 3 z 139 składników zostało zainstalowanych.

Nie mam pojęcia dlaczego ta instalacja zatrzymuje się na tym etapie. Dosłownie odpalam instalkę, coś tam się dynamicznie instaluje przez około minutę, pojawia się te info, że teraz ten update MS (KB2999226) i instalacja staje w miejscu...

Nie wiem, może coś jeszcze muszę odinstalować? Bo wprawdzie po zainstalowaniu bazy danych MySQL i Visuala Studio 2013 trochę tych rzeczy się zainstalowało i sam nie wiem czy to jest potrzebne czy nie.

//Screeny

// druga czesc listy // wiem, że jest tutaj widoczny Visual Studio 2015, ale jest to niepełna wersja, bo jest to po kliknięciu CANCEL, odinstalowałem już to.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiazany, format pomogl

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Nie nagrywaj tego visuala na płyte bo głupoty tu piszą... Odpal normalnie plik iso i zaisntaluje się. niestety musisz poczekać i to dość długo bo mi sie instalował jakoś 3h przy dysku ssd
komentarz 2 sierpnia 2015 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
i mam win 10
komentarz 24 marca 2016 przez OlaMaLepszegoLaptopa Nowicjusz (100 p.)

3 godziny na SSD? Hahaha, 1,5 godziny instalował się na prześwietnym laptopie Oli. laugh

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
A ten 2015 nie jest już pod Windows 10 ? masz zmieniony system ? Tylko zgaduje ale może to to ?
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 31 lipca 2015 przez kotfuterkowy

A konkretnie jak instalowałeś VS2015? Pobierałeś obraz ISO, czy po prostu plik instalacyjny? Bo plik nstalacyjny vs_community.exe waży jakieś 3MB a obraz 3,8 GB. Jeśli z pliku vs_community.exe, to nie dziw się, że instalator długo będzie ciągnął resztę danych z netu. Najlepiej pobierz obraz ISO, wypal na DVD i wtedy instaluj.

Na stronie:

https://www.visualstudio.com/en-us/downloads/download-visual-studio-vs.aspx

pod fioletowym prostokątem w sekcji Visual Studio downloads wybierasz opcję Community 2015 a po prawej w sekcji Choose format: wybierasz opcje ISO i pobierasz.

rafal612b, ja VS2015 Community instalowałem w Windows 7.

 

komentarz 1 sierpnia 2015 przez Voudubu Użytkownik (740 p.)
Próbowałem z tym ISO, tyle że nagrać to na pendrive z użyciem Rufusa, ale to też lipa, bo jak próbuje nagrać te ISO na pendrive to Rufus wyskakuje z errorem że ten typ ISO jest nieobsługiwany przez ten program...

Ściągnąłem na nowo Visual Studio 2013 Community i teraz nawet tego nie mogę zainstalować. Wcześniej to tak jak mówiłem, 30 minut i był VS gotowy do odpalenia, a teraz instaluje się już dobrą godzinę, stanęło na:

Applying: Microsoft ASP.NET

i jużtak od 40 minut nic się nie zmienia. Nie wiem, poczekam jeszcze z 2h do 15:00 a jak nic się nie zmieni to sam już nie wiem co robić, skoro z ani Visual Studio 2015, ani 2013 nie chce mi się już zainstalować. Poza tym któś mógłby napisać, że powodem jest wolny internet, a wcale tak nie jest, internet śmiga wszystko gra, download mam na poziomie 3,5-4 mb/s...
komentarz 1 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Spróbuj po pobraniu ISO po prostu wypakować ten plik .iso jak każdą normalną paczkę, np, programem 7-Zip, a potem uruchom plik instalacyjny z dysku.
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Voudubu Użytkownik (740 p.)

Teraz nagrałem obraz ISO na płytkę DVD i znowu ten martwy punkt z updatem (KB2999226). Chyba wyczerpałem już wszystkie możliwe drogi indecision

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez erysław Nowicjusz (180 p.)
Mam podobnie ale mi się po kilku godzinach 0 instaluje, to pewnie przez "10" bo wcześniej przed 31 lipca nie było problemów... a wtedy ściągałem vs2015 w wersji podstawowej która jednak okazała się niewystarczająca a teraz ze ściągania pełnej wersji nici.
komentarz 2 sierpnia 2015 przez Voudubu Użytkownik (740 p.)
Czyli co Tobie też się nie instaluje? Masz win 10 czy chodzi ci o obciążenie serwerów w związku z wydaniem win 10? Szczerze to ja już planuje formata zrobić, bo bez Visuala to ja stoje w miejscu.
komentarz 2 sierpnia 2015 przez erysław Nowicjusz (180 p.)
Nie jeszcze nie mam 10 jestem w kolejce, myślę że w grę wchodzi obciążenie serwerów bo problemy zaczęły się po 31 lipca.
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez erysław Nowicjusz (180 p.)
Po zainstalowaniu aktualizacji systemu win 8.1 instalacja (w końcu!) się powiodła w tradycyjny sposób przez instalator. Kilka godzin trwała około 3 ale to pełna wersja.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 761 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 468 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...