• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

tablice w js czy baza danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 27 października 2019 w SQL, bazy danych przez htkuba Użytkownik (700 p.)
edycja 27 października 2019 przez htkuba
Witam wszystkich, robię program do nauki słówek, i mam takie pytanie czy te słówka da się przechowywać w bazie danych, a potem używać ich w np. fiszkach? Pytam się dlatego, że uważam, że w bazie danych wygodniej je przechowywać i dodawać do nich kategorie. Nie miałem zbytnio dużo doczynienienia z bazą danych więc nie wiem czy takie coś się wgl opłaca, a nie wiem czy już się jej zacząć uczyć. Dodam, że ten program jest już zrobiony, tylko, że na podstawie tablic w JS. Oraz jeszcze mam takie pytanie, gdzie strony takie jak np. Quizlet przechowują te swoje fiszki?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 października 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Tablice w JS, znaczy zrzucasz je do jakiegoś pliku czy są na sztywno wpisane w kod? Baza danych jak najbardziej się sprawdzi, taki jest jej cel jakby nie było ~ przechowywać duże zbiory danych. To co wykorzystuje Quizlet znajdziesz tutaj: https://stackshare.io/quizlet/web

Przed rozpoczęciem nauki wypadałoby jednak wybrać najpierw jakiś jeden typ bo baz danych są setki, a podzielić je można z grubsza na relacyjne i nierelacyjne - zastosowanie zależy od celu jaki mają spełniać i zbioru danych jaki posiadasz. Mysql może być na start...

komentarz 27 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Mysql może być na start...

szczerze to nie widzę tu za bardzo konieczności uderzania w bazę relacyjną, moim zdaniem do takiego projektu bardzo dobrze sprawdzi się np. mongo. API jest równie proste jak MySQL.

komentarz 27 października 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Mysql sugerowałem się tagami, skoro zna - łatwiej będzie mu coś znaleźć na ten temat.

Różne są zdania i opinie ale wydaje mi się, że na początku dobrze iść w relacyjne bo potem przejście na nierelacyjne jest dużo łatwiejsze ~ przynajmniej w moim odczuciu.
komentarz 27 października 2019 przez htkuba Użytkownik (700 p.)
edycja 27 października 2019 przez htkuba
Głownie mi chodziło o to, czy baza danych się na to nada, bo nie miałem z nią do zbyt dużo czynienia, ponieważ trudno mi było wyobrazić sobie połączenie takich programów jak np. fiszki z bazą danych.

W związku z moim nikłym pojęciem, nie wiedziałem także o istnieniu takich baz jak relacyjne i nierelacyjne, dlatego wybrałem w tagach mysql (został wybrany spośród polecanych oraz dlatego, że to na niej się kiedyś uczyłem trochę)

Myślę, że poradzę sobie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 127 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2019 w JavaScript przez kaligrafia Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2020 w JavaScript przez primole Obywatel (1,130 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...