• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dobranie podzespołów do kompa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez xxxxxxxxxxxxx Nowicjusz (120 p.)
Cześć chce złożyć pierwszy komputer ale niewiem czy dobrze dobrałem podzespoły i czy będzię wszystko działać

procesor - INTEL Core i3-9100F

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB

płyta główna - GigabyteB360N WIFI s1151 2DDR4 USB3/M.2/4SATA miniITX

ssd - ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

ram - Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB)

obudowa - SilentiumPC Signum SG1 TG

zasilacz - SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 października 2019 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)

Nie masz na liście collera do procesora, więc ciężko powiedzieć, czy zmieścisz się w obudowie. Poza tym może być konieczna aktualizacja BIOSu, żeby używać tego procesora. Nie znam się za dużo na sprzęcie, ale kiedy kompletowałem swój komputer, sprawdziłem kompatybilność części na stronie https://pcpartpicker.com/ tam masz zakładkę system builder, w lewym górnym rogu. Jeżeli coś nie grało to szukałem zamienników, złożyłem komputer samodzielnie i działa bez zarzutu.

0 głosów
odpowiedź 16 października 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Zestaw będzie działał lecz nie jest do końca dobrze dobrany. 

Ram zostanie ograniczony HyperX 8GB 2666MHz HyperX Predator Black CL13 (refflink)

Karta graficzna jest nie opłacalna
MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5 (refflink)
ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5 

Płytę główną wymieniłbym na MSI B365M PRO-VDH (refflink)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wikus$5 Użytkownik (620 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 425 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wikus$5 Użytkownik (620 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...