• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkolenie z zaawansowanego pythona

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
336 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w Python przez RafalS VIP (122,820 p.)

Python to bardzo prosty język, dlatego większość ludzi przestaje się go uczyć, poznając jedynie podstawy. Właśnie dlatego postanowiłem organizować w pracy szkolenia z zaawansowanego pythona. Materiały są na githubie. Jeśli ktoś chciałby się podszkolić tudzież rzucić okiem i ocenić to zapraszam. Wszelki feed-back mile widziany :)

Do tej pory omówiłem m.in.:

  • nowości z pythona 3.8
  • wszystkie zastosowania operatora gwiazdki :D
  • dekoratory
  • memoizację (lru_cache)
  • generatory
  • contextlib

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

Pomysł bardzo dobry, bo naprawdę brakuje takiego "kompendium". To znaczy w Googlu jest niby wszystko, ale rozrzucone na 10000 stron.

Na razie niewiele udało ci się zrobić, ale rozumiem to - to dopiero początki. Uważam, że zamiast takich plików na Githubie lepszy byłby PDF do druku lub strona np. na readthedocs.org (czy jakoś tak).

Widzę, że dałeś sporo przykładów, prawie bez opisów wytłumaczenia - rozumiem, ze to zostanie uzupełnione.

I nie popełniaj błędów innych szkoleniowców (80-90% z nich to robi) - proste rzeczy wymagają krótkiego wyjaśnienia, a trudniejsze obszerniejszego, dokładniejszego a nie odwrotnie :)

Jakby Ci się chciało zrobić książkę pt.  "Nowoczesny, zaawansowany Python" - to kupuję w ciemno, niezależnie od ceny :) Coś jak Fluent Python od Ramalho, tylko bardziej współczesne.

Fajnie jakbyś więcej uwagi poświęcił asyncio, z jakimiś przykładami asyncpg i aiohttp i podobnym rozwiązaniami. Byłoby idealnie!

Mam nadzieję, że nie zabraknie wytrwałości i dokończysz ten kurs.

Powodzenia!

 

komentarz 13 października 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 13 października 2019 przez RafalS

Tak to dopiero początki. Asyncio to właśnie kolejny temat, niedługo powinien się pojawić.

Widzę, że dałeś sporo przykładów, prawie bez opisów wytłumaczenia - rozumiem, ze to zostanie uzupełnione.

Zobaczymy. Założenie było takie, żeby uwzględnić tyle samo-dokumentujących się przykładów, żeby opisy nie były konieczne. Wole pisać kod niż opisy :D Więcej opisów jest w trakcie samego szkolenia. Postaram się uwzględnić więcej w materiałach.

I nie popełniaj błędów innych szkoleniowców

Hmm, daj jakiś przykład, bo wydaję mi się, że rozumiem, ale nie dostrzegam takich przypadków u siebie.

Uważam, że zamiast takich plików na Githubie lepszy byłby PDF do druku lub strona np. na readthedocs.org (czy jakoś tak).

Chciałbym zachować prezentację w formie jupytera. Mogę jedynie spróbować wyeksportować ją do pdf'ów zamiast html. Zerknę też na readthedocs czy da się tam wrzucić jupytero'we notebooki.

Na razie niewiele udało ci się zrobić

Staram się solidnie omawiać każdy temat. Dlatego omówiłem dopiero kilka.

komentarz 13 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Asyncio to najważniejsza rzecz jeśli chodzi o nowości Pythona od 3.5 do 3.8, dlatego fajnie jakby ten temat był omówiony dokładnie z licznymi przykładami i opisami "co/jak/dlaczego".

1. Opisy są konieczne. To podstawa! Inaczej to jakbyś czytał czyjeś kody z GH - też można z nich korzystać i się czegoś nauczyć, ale jednak.... :)

2. Nie twierdzę nigdzie, że popełniasz takie błędy, tylko przestrzegam by ich nie popełniać :).

3. Jupyter jest generalnie OK, ale podałem PDF-y i RTD.org jako ciut lepsze w mojej ocenie rozwiązanie.
komentarz 13 października 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Co do jupytera to jest on idealny do pokazywania kodu na żywo, bo mogę modyfikować i puszczać kod na żywo w tym samym miejscu co cała reszta multimediów. Aczkolwiek zgadzam się, że dla materiałów offline ta zaleta traci na wartości. Przemyślę to.
komentarz 13 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Forma przekazu to sprawa drugorzędna. Ważne są liczne przykłady z dobrymi objaśnieniami.
+1 głos
odpowiedź 14 października 2019 przez mokrowski Mędrzec (156,100 p.)
Z uzupełnienia konspektu, na pierwszy rzut oka, sugeruję:

1. Idiomy języka

2. Testowanie (TDD, BDT... może jakiś test automation framework)

3. Zaawansowane OOP (Metaklasy, MRO, akcesory, deskryptory)

3. Adnotacje typów

4. Paradygmat funkcyjny

5. Przetwarzanie równoległe/HPC

Powodzenia w kontynuacji :-) Przygotowanie 1 dnia szkoleniowego to jakieś 3-5 dni pracy przy materiałach. W przykładach brakuje ćwiczeń. Programiści to w większości kinestetycy i przyswajają przez "ja zrobić osobiście -> ja rozumieć" :)
komentarz 14 października 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie ma ćwiczeń, bo szkolenie jest w formie cotygodniowego wykładu. Popytam czy firma pozwoli na coś więcej.

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Python przez Klawesyn Nowicjusz (130 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2023 w Python przez Podlasianin Początkujący (400 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...