• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio kurs online darmowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,044 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w C# przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
1. Czy w Visual Studio da się programować w c++ jeśli tak, to co trzeba zrobić? Na pewno można w C# to wiem.

2.  Chcę zrobić w Visual Studio aplikację, która zada użytkownikowi 10 pytań i poda, ile razy dobrze odpowiedział. Proszę o polecenie kursu, który w ciągu kilku max kilkunastu godzin pozwoli mi na zrobienie takiej aplikacji.

Oczywiście mam już zainstalowane Visual Studio i mi działa.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 października 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
edycja 13 października 2019 przez adrian17

Czy w Visual Studio da się programować w c++ jeśli tak, to co trzeba zrobić?

W instalatorze wybrać komponent C++a.

W Visualu wybrać projekt C++owy... i tyle.

Jak powiesz gdzie się zablokowałeś, to łatwiej będzie pomóc ;)

2.  Chcę zrobić w Visual Studio aplikację, która zada użytkownikowi 10 pytań i poda, ile razy dobrze odpowiedział. Proszę o polecenie kursu, który w ciągu kilku max kilkunastu godzin pozwoli mi na zrobienie takiej aplikacji.

Masz na myśli aplikację konsolową, czy okienkową? Jak konsolowa to piszesz najzwyklejszy kod i VS nic nie zmienia, jak okienkową... to raczej bym odradził C++a :P

komentarz 13 października 2019 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
tak mam do zrobienia okienkową, jeżeli trzeba nauczę się c#

Na razie nie sprawdzałam, czy się da w c++, ale jak się zablokuję, to Ci powiem.
komentarz 13 października 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
W Visualu w C++ie nie da się łatwo napisać aplikacji okienkowej.

Konkretniej, opcje masz takie:
- jest API win32 i MFC, nawet VS ma prosty edytor graficzny do tego, ale wtedy w zasadzie piszesz jak w czasach Windowsa 95 i uwierz mi że nie jest to ani trochę przyjemne,

- jest C++/CLI które daje dostęp do współczesnych Windows Forms, ale C++/CLI nie do tego służy, sam VS wie o tym i chowa tą możliwość, w dodatku jak już ktoś chce używać frameworku WinForms to tysiąc razy prościej byłoby po prostu użyć C#.

A pozytywniejsze opcje:

- Qt Creator daje Ci możliwość pisania aplikacji okienkowych w C++ie, jego framework jest całkiem podobny do WinForms, ma całkiem niezły wizualny edytor i sporo ficzerów, jest cross platform; jedyny haczyk że to nie VS  ;) (i że wciąż C++ nie jest ogólnie najlepszym językiem do tego zadania)

- po prostu użyć C# w Visualu z frameworkiem WinForms lub WPF.
komentarz 13 października 2019 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
co to jest framerowk WinForms lub WPF?
komentarz 13 października 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Windowsowe frameworki do pisania aplikacji okienkowych.
–1 głos
odpowiedź 13 października 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
1. Da się ale polecam tobie Code::Block

2. Kurs to Pana Mirosława z Pasji Informatyki
komentarz 13 października 2019 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
A jak z Pasji Informatyki to zobaczę.

A dlaczego polecasz mi Code::Block? Visual Studio wydaje się lepszy.
komentarz 14 października 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Dla początkujących i jest gotowy od razu po instalacji ;) Możesz też spokojnie zainstalować Visual Studio --> tamten program to tylko propozycja.

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 7,800 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w C# przez Iskiereczka Użytkownik (880 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 922 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w C# przez kubaa322 Użytkownik (710 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...