• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić, aby div wypełnił w poziomie cały ekran?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
928 wizyt
pytanie zadane 2 października 2019 w HTML i CSS przez Lodomir Początkujący (480 p.)

Witam!

Jestem początkującym programistą webowym i mam pewien problem.

Otóż chciałbym stworzyć stopkę na swojej stronie. Chciałem aby zajmowała cały dostępny obszar ekranu w poziomie, oraz przylegała do dołu ekranu. Ale coś poszło nie tak i tworzą się wokół diva który ma być stopką, jakieś marginesy, których w kodzie nie ma. O co chodzi?

Z góry dzięki za pomoc!

Cały kod HTML: https://pastebin.com/dUf4n4pA

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Po pierwsze to jeśli naprawdę oczekujesz pomocy to pozwól sobie pomóc i wrzuć np. na codepen czy jsbin, a nie wrzucasz jakieś śmieciowe linki do kodu praktycznie RAW...

I druga sprawa to czy w ogóle analizowałeś co faktycznie za style są generowane dla tego elementu? To, że w kodzie czegoś nie widzisz jeszcze nic nie oznacza, są też default css przeglądarki. Zbadaj sobie ten element w konsoli, szczególnie sekcja computed styles i zobacz co tam siedzi.
komentarz 2 października 2019 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Taki offtop: czy jest możliwość, że defaultowe style przeglądarki będą uwzględniane podczas renderingu widoku stronki, ale nie będą pokazane w dev toolsach?
1
komentarz 2 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
nie, w devtoolsach w computed styles masz ładni pokazane wyliczone style, ba masz nawet info co ewentualnie nadpisało jakie style. Moim zdaniem to jest właśnie podstawowy punkt wyjścia w jakichkolwiek problemach z CSS i rozwiązuje 99,9% problemów.
komentarz 2 października 2019 przez Lodomir Początkujący (480 p.)

@Tomek Sochacki,  Sprawdzałem, nic nie jest nadpisane. Żadnych marginesów ani tego typu żeczy. Link do jsbin: https://jsbin.com/tomawewuwa/1/edit?html,css

0 głosów
odpowiedź 2 października 2019 przez psyku Obywatel (1,380 p.)

<link rel="stylesheet" href="css/Slider.css">

A plik CSS?

type="text/css"

Oraz brakuje

komentarz 3 października 2019 przez Bartłomiej Bolesta Obywatel (1,630 p.)
type="text/css" jest obecnie zbędne.
0 głosów
odpowiedź 2 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

Jak zrobić zafixowane menu na całą szerokość przeglądarki jest opisane tutaj:

https://www.w3schools.com/howto/howto_css_fixed_footer.asp

powinno w twoim przypadku zadziałać (chociaż nie wiadomo co siedzi w main.css i Slider.css.)

0 głosów
odpowiedź 2 października 2019 przez Lodomir Początkujący (480 p.)
Dzięki za odpowiedzi.

Daje jeszcze link do css: https://jsbin.com/tomawewuwa/1/edit?html,css
0 głosów
odpowiedź 3 października 2019 przez obl Maniak (51,280 p.)
edycja 3 października 2019 przez obl

Nie wiem, czy o to ci chodziło, ale jak dałem w body{ margin: 0; } to to szare coś co chyba ma być stopką z napisem "Spotkanie rodziców dzieci pierwszo ..." przylega do lewej strony bez żadnych marginesów. Poza tym co w twoim kodzie robi znacznik ?>

P.S. Naucz się żyć bez znacznika <br> bo przyjdzie Commander i zrobi z tobą porządek :)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 784 wizyt
–2 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w HTML i CSS przez MarcinBerlin Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 773 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w HTML i CSS przez remo82 Użytkownik (560 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...