• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Różnica między typem zmiennym int i double ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,749 wizyt
pytanie zadane 25 września 2019 w C i C++ przez Xenon02 Nowicjusz (190 p.)
edycja 25 września 2019 przez Xenon02

Witam !

Mam takie szybkie pytanie, bo double służy do przechowywania liczb rzeczywistych, a int do przechowywania liczb całkowitych.

W jednym algorytmie jak użyłem typ  zmiennej int oraz zmienną np. a,b,c to jak wpisywałem liczby w styly a = 1,234 oraz b = 2 to wynik czyli c wychodził 3

A jak zrobiłem coś podobnego ale na takim algorytmie (oczywiście z typem zmiennym int)



To wyszła mi liczba wymierna ... I nie jest do końca pewny o co tu dokładnie chodzi. Bo w jednym przypadku z typem zmiennej int po wpisaniu liczby wymiernej i tak omijała liczby po przecinku i wpisywała liczbę bez tych liczb. A w innym przypadku akurat te liczby po przecinku wpisuje. 

Czy ktoś może na szybko mi powiedzieć o co ty chodzi ? 

Pozdrawiam i wyczekuję waszej odpowiedzi smiley

PS. Nie wiem czy można powiększyć tutaj zdjęć więc zostawiam tutaj jeszcze linka do podglądu.

https://i.imgur.com/HvPbOWw.png

https://i.imgur.com/ZbVqmkp.png --- 2 przykład 

 



 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 września 2019 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
W pierwszym przykładzie po pierwsze wprowadzasz liczby rzeczywiste do typu całkowitego + zapisujesz to do innej zmiennej typu całkowitego c przez co w obu przypadkach zachodzi konwersji liczy na typ całkowity.

W drugim masz liczbę całkowitą i wprowadzasz ją do metody sqrt która zwraca liczbę zmiennoprzecinkową i ją wyświetla.

Podczas przerabiania funkcji powinno się to bardziej rozjaśnić.

 

No i jeszcze na marginiesie na przyszłość kod staraj się załączyc w bloczku do tego przeznaczonym + dodakowo możesz dołożyć zdjęcia konsoli.
komentarz 25 września 2019 przez Xenon02 Nowicjusz (190 p.)
Nie za bardzo zrozumiałem

w pierwszym skoro w = liczba całkowita to nieważne jakie liczby wpiszę np w = x+2,2 to w zawsze będzie liczbą całkowitą

A w drugim nie mamy że równa się całkowitej liczbie, a mamy tylko równanie.

Coś w tym stylu ?
pytanie zadane 25 września 2019 w C i C++ przez Xenon02 Nowicjusz (190 p.) Jak dokładnie to działa ?

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 895 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w C i C++ przez Mordziaty2 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,976 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w C i C++ przez Jan Dobrakowski Użytkownik (580 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 336 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w Java przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...