• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows to go - niekończąca się instalacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 21 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Witam.

Ostatnio zainstalowałem Windows to go na pendrive, wszystko fajnie działało, więc postanowiłem kupić szybszy pendrive i wgrać go na niego. Kupiłem Patriot Rage 2, wgrałem na niego ten sam obraz windowsa w ten sam sposób i zbootowałem z niego komputer.

I w tym momencie zaczyna się problem. Jest logo windowsa i to kręcące się kółko przez kilka godzin, a postępów brak. Jak wyłączam i bootuję ponownie po jakimś czasie wyskakuje komunikat, że komputer został nagle wyłączony podczas instalacji i nie można zainstalować. Próbowałem wgrywać windowsa różnymi programami na różne sposoby i za każdym razem efekt dokładnie ten sam :/. Jednak pendrive jest 100% sprawny.

Jakieś pomysły?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
"Przy pierwszym uruchomieniu systemu na danej maszynie, Windows instaluje niezbędne sterowniki, co może wydłużyć czas startu systemu, a nawet skutkować kolejnym restartem komputera."

 

Prawdopodobnie ma problem z jakimś sterownikiem lub coś z pendrive. Wadliwy mógłby być też obraz systemu.
komentarz 22 września 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Obraz jest dokładnie ten sam co na poprzednim pendrive'ie, więc sterowniki raczej nie, ale próbowałem też inne obrazy i nic to nie zmienia. Pendrive działa bardzo szybko, nie ma żadnych błędów przy przenoszeniu plików. Próbowałem też na innym komputerze, efekt dokładnie ten sam.

Już się poddaję...
komentarz 23 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Hmm, może w trakcie pobiera mnóstwo aktualizacji, zostaw go na 24h, jeśli nic się nie stanie - będziemy dalej kombinować
komentarz 23 września 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Już zostawiłem na noc, nic to nie pomogło. Dużo wolniejszy pendrive załatwił to w godzinę lub dwie, a ten lubi se jaja ze mnie robić i przez 10h nie dał rady :\
komentarz 23 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Bardzo możliwe że to wina nowego Pendrive, możliwe że Windows nie chce współpracować z nim. Prawdopodobnie klucz systemu może być wykorzystywany tylko raz na danym pendrivie (w tym przypadku starym).
komentarz 24 września 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ale nawet nie miałem okazji wpisać kluczu systemu xd

To nie to.
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Bo klucz masz skopiowany podczas tworzenia obrazu w PC, jeśli z neta to niestety klops
komentarz 25 września 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Z neta. Wszystko wskazuje na to że pendrive jest jakiś upośledzony.
komentarz 25 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Może pendrive, może winny obraz systemu
komentarz 26 września 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Tłumaczyłem już, że obraz je w porządku

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w C i C++ przez Lok Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2016 w C i C++ przez zxas1 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...