• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop na studia informatyczne

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
839 wizyt
pytanie zadane 12 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez moerth Nowicjusz (140 p.)

Cześć, potrzebuję pomocy w wyborze laptopa na studia informatyczne. Głównie będę go używał do programowania (przede wszystkim frontend, na studiach C++ i Java), jakiejś niezbyt skomplikowanej grafiki, przeglądania internetu i może okazjonalnie do gier. 

  • Ekran 15,6 cali
  • 16GB RAM
  • Procesor Intel Core i5/i7
  • Bateria na minimum 5h
  • Dość dobry ekran
  • Wygodna, podświetlana klawiatura
  • Oczywiście dysk SSD
  • Fajnie jakby miał dodatkową kartę graficzną, nie tylko zintegrowaną
  • Lekki / przenośny
  • Cena w granicach około 4 tysięcy
  • Nowy

Mam na oku te kilka modeli: https://www.x-kom.pl/comparison/489211,494459,474998,490373

Prosiłbym o opinie (może któryś powinienem od razu odrzucić/brać?), ewentualnie sugestie innych lapków wartych uwagi (ale raczej nie jestem zainteresowany Thinkpadami) smiley 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 września 2019 przez invokeLater Początkujący (270 p.)
Z twojego linku VivoBook 15 Pro wydaje się być najciekawszy, ma procesor bez U, na 1050 nawet w coś zagrasz, jedyną zagwozdkę jaką mam to chłodzenie, bo jednak dość poręczny laptopik :)
+1 głos
odpowiedź 13 września 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

Patrząc na specyfikacje to chyba głównie do gier :D. Niestety ale "Lekki/ przenośny" nie do końca idzie parze z "wydajnością i funkcjonalnością" 

 

Ja proponuję - MSI PS42 i5-8250U/16GB/512/Win10 MX150 IPS

0 głosów
odpowiedź 19 września 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Z podanych zdecydowanie
ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i7-8750H/16GB/256+1TB (refflink)
Pod względem wydajności bezkonkurencyjny z zaproponowanych. 

Choć uważam że wersja z i5H również wystarczy, lecz dalej jest wydajniejsza od i5U czy i7U.
ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300H/16GB/256+1TB (refflink)

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2020 przez Lewo Gaduła (3,000 p.)
Ja bym na twoim miejscu patrzył za trochę gorszymi bebechami, ale żeby to była wersja biznesowa (trwalsza, lepsza gwarancja, zwykle matryce ips itd). Delle mają czesto door2door gwaranacje.

Ja bym może popatrzył za makiem bo masz unixa co może się przydać na studiach (oczywiście na innych zainstalujesz sobie wirtualną maszynę lub linuxa i też będziesz mieć, ale z perspektywy czasu wydają mi się dobrze przygotowane do pracy) i one mają dobry ekran i kulturę pracy. I osobiście miałem małego lapka, do którego nosilem kabel i zwykle podłączałem się pod ekran monitorów w bibliotece / laboratoriach. Nie polecam brać pod gry inne niż heroes / proste gierki chyba, ze będzie to Twój komp do grania w domu.

Rzuć okiem na
https://www.wykop.pl/wpis/50693529/jaki-laptop-na-lipiec-2020-lista-najciekawszych-la/
moim zdaniem koleś zna się na lapkach

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 686 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez hubert_19 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 352 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...