• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura - język programowania [ankieta]

+1 głos
132 wizyt
pytanie zadane 10 września w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Wisien Nowicjusz (180 p.)
Witam.

 

Tytułem wstępu powiem, że jestem świadom tego że takie pytania pojawiają się przynajmniej raz na rok, ale okoliczności się trochę zmieniły, a mianowicie pierwsza matura z możliwym do wybrania Pythonem jest już za nami.

Chodzę obecnie do 3 kl. liceum na profilu matematyczno-fizycznym i po tej klasie czeka mnie matura. Chcę zdawać rozszerzoną matematykę, j. angielski i oczywiście informatykę (w końcu po to tu piszę). Pragnę zasięgnąć rady w sprawie j. programowania w części praktycznej. Myślę nad C++ lub Pythonem, inne dostępne mnie nie interesują. C++ znam znacznie dłużej, ale nie powiedziałbym, że jestem w nim zaawansowany (jeżeli chodzi o biblioteki to znam dosłownie kilka podstawowych). W Pythonie napisałem kilka bardzo prostych skryptów konsolowych, które przyspieszają niektóre moje czynności. Słyszałem, że na maturze z infy w przypadku C++ zawsze brakuje czasu. Tak więc prosiłbym o opisanie przez osoby które zdawały maturę w jednym z tych dwój języków swoich odczuć i odpowiedzenia na pytanie: czy, rzeczywiście z C++ na maturze jest tak krucho z czasem, a z Pythonem jeszcze jest czas na nudzenie się. I jeszcze pytanie: który język wybralibyście w mojej sytuacji?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Jaką metodę zapisu algorytmów polecacie na część teoretyczną (lista kroków, j. programowania i jaki, itd.)?
Możliwe odpowiedzi:
Python (5 głosów, 100%)
C++ (0 głosów)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 września przez tkz Mądrala (6,580 p.)
Lista kroków. Nie ma się praktycznie do czego czepnąć. Co do języka to zależy. Pisałem w C++, poszło mi bardzo dobrze, ale to raczej kwestia, że znam go lepiej od pythona. Ogólnie python daje więcej możliwości i ta bogata biblioteka standardowa, big inty. no cudo na maturze. Ogólnie wybrał bym pythona ze względu na to ile trzeba włożyć pracy by uzyskać ten sam efekt.
0 głosów
odpowiedź 10 września przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,220 p.)

Mimo, że sam nie zdaję matury to zdecydowanie mój wybór padłby na Pythona z prostego względu, wiele trywialnych i często wykorzystywanych algorytmów masz dostępnych w bardzo łatwy i przyjemny sposób by default + dużo łatwiej jest dla początkujących radzić sobię bez typów skupiając się na takim de facto pisaniu algorytmu prawie, że po angielsku laugh 

komentarz 10 września przez Wisien Nowicjusz (180 p.)
Z typami nie mam problemu, nie jestem aż tak początkujący. Aczkolwiek na maturze gdzie czas goni może to rzeczywiście być wygodniejsze.
komentarz 10 września przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,220 p.)

Absolutnie nie zakładam, że tego nie ogarniasz :D Chodzi tylko o to, że możesz po prostu bardziej skupić się na ważniejszych rzeczach smiley

komentarz 10 września przez Wisien Nowicjusz (180 p.)

W takim razie przepraszam za podejrzliwośćsmiley

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez NoEL Początkujący (250 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 248 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

66,495 zapytań

113,266 odpowiedzi

239,870 komentarzy

46,633 pasjonatów

Przeglądających: 250
Pasjonatów: 4 Gości: 246

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...