• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z metodą find.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
661 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2015 w C i C++ przez Rubix Nowicjusz (200 p.)

Cześć wszystkim, uczę się c++ od 2 tygodni i zaczynam już robić proste gry w konsoli. Zacząłem od gry snake i mam problem z metodą find. Chcę zrobić funkcję która będzie sprawdzała czy miejsce w które udaje się wąż jest puste, jest "jabłkiem", ścianą lub ciałem węża. Problem jest w tym, że do tej pory gdy miałem styczność z metodą find to miała ona postać: 

unsigned int find( char znak, unsigned int offset = 0 );

w której podawałem jakiego znaku chcę szukać i od którego miejsca ma zacząć wyszukiwanie. Jednak w tej grze zależy mi na tym, aby nie szukał znaku od podanego miejsca aż do końca tekstu, tylko od podanego miejsca tylko 1 znak. Domyślam się, że chodzi o taką deklarację:

unsigned int find( const char * sNapis, unsigned int offset, unsigned int liczbaZnakow );

jednak nie za bardzo rozumiem jak wprowadzić pierwszy argument. Na moje oko to jest chyba wskaźnik, a ze wskaźnikami nie miałem żadnej styczności (wiem tylko że są). Szukałem odpowiedzi na różnych forach, poradnikach, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. 

Jakby ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi, to podsumowując interesuje mnie kod, który będzie sprawdzał czy w ściśle określonym miejscu w tekście znajduje się podany znak (ewentualnie łańcuch znaków).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Jeśli chcesz zrobić Snake'a w konsoli, to radzę ci zrobić planszę na podstawie dwuwymiarowej tablicy, np. intów. Jakaś liczba = jakiś typ klocka. Wyszukiwanie w tablicy potrzebnych wartości jest już banalne, bo poruszasz się tylko w indeksach tablicy.
komentarz 28 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Albo od razu stworzyć tablicę znaków char i na jej podstawie zarządzać logiką gry i od razu grafiką. To już zależy od ciebie smiley

komentarz 28 lipca 2015 przez Rubix Nowicjusz (200 p.)

Słyszałem o czymś takim, ale jeszcze tego nie liznąłem. Chciałbym kupić fachową książkę i z niej dalej się uczyć, ale chwilowo musze się wstrzymać z kilka tygodni, a do tego czasu chciałem coś robić w oparciu o to co umiem. Ale na przyszłość przydała by mi się też ta taka 'komenda', którą opisałem w pytaniu także jakby ktoś mógł wyjaśnić to bym prosił smiley.

komentarz 28 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Nie wziąć tablic po dwóch tygodniach nauki - dość zaskakujące, ale cóż... a ta funkcja find to skąd, tzn. z jakiej biblioteki? I jeśli mogę ci doradzić, to z poradników z Internetu można się tyle samo nauczyć, a nawet więcej, niż z książek. Oczywiście nie odradzam ci zakupu pomocy, ale tylko stwierdzam fakty laughJa jakoś nie mam żadnej książki z programowania, sama Sieć i umiem dość sporo. Jeśli chcesz, żebym ci coś polecił, to łap: http://www.cs.put.poznan.pl/arybarczyk/Kurs%20C++.pdf - dość rozbudowany i całkowicie darmowy kurs. Po jego przeczytaniu umiesz praktycznie cały język... potem tylko uczenie się potrzebnych bibliotek.

komentarz 28 lipca 2015 przez Rubix Nowicjusz (200 p.)

Widocznie kurs z którego się uczyłem był bardzo ubogi nic nie mówił o tablicach wielowymiarowych ani wskaźnikach itp. Ale z tego co widzę to kurs przez ciebie polecony jest z milion razy dłuższy i na pewno bogatszy w treść smiley. To w takim razie wezmę się za jego lekturę i liczę że się dowiem więcej. A co do tej metody find to najprawdopodobniej pochodzi z biblioteki string.

komentarz 28 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dzięki, że mogłem pomóc. A co do tej funkcji find to nie za bardzo mogę coś powiedzieć, bo nie wiem, skąd ona jest. W bibliotece string także jest funkcja o tej samej nazwie, ale wygląda inaczej, niż ta, którą podałeś. Jak już wcześniej mówiłem - stwórz swoją grę na podstawie tablicy dwuwymiarowej. Najlepiej poducz się jeszcze trochę, bo nie masz podstaw, aby stworzyć takiego typu grę.

PS: Skąd znasz pojęcie metody? Programowanie obiektowe to jeszcze daleka droga od ciebie laugh

komentarz 28 lipca 2015 przez Rubix Nowicjusz (200 p.)

Teorię znam z filmów pana Mirosława Zelenta, ale nie praktykowałem jej jeszcze smiley. Jeszcze raz dzięki za kurs na pewno się przyda.

komentarz 28 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
A, czyli uczysz się z kursów Pana Mirka. To bardzo dobrze. Polecam łączenie wiadomości z kursu wideo z kursem, który ci poleciłem. Życzę powodzenia i sukcesów w kodzeniu!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w C i C++ przez TlenekWodoru Użytkownik (520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2020 w SQL, bazy danych przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...