• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie DSL i LTE w jednej sieci?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez DarKr Nowicjusz (120 p.)
Jestem tu pierwszy raz więc pozdrawiam wszystkich na forum.
Mam takie zagadnienie, nie wiem czy do rozwiązania dlatego Was pytam. Mam dostęp do internetu poprzez DSL Orange w tym stały adres IP. W sieci lokalnej mam serwer który to jeden interfejs sieciowy ma wpięty do modemu DSL (serwer jest dostępny z zewnątrz), natomiast drugi interfejs sieciowy jest połączony z siecią lokolną. Problemem jest bardzo niski upload z serwera do internetu (wiadomo - połączenie kablowe starego typu bez szans na światłowód). Ostatnio zrobiłem nawet test wysyłając 200 MB plik na Wetransfer -> przez modem tefoniczny LTE plik wysyłał się dziesięć razy krócej niż przez modem DSL. Domyślacie się że ludzie którym wystawiam parę GB na serwerze narzekają na wolny transfer :(
Wpadłem na takie rozwiązanie - nie wim czy "ma to ręce i nogi", jak również nie wiem jak się za to zabrać. Pomyślałem o zakupie modemu LTE i wpięciu go w swoją sieć lokalną, ale jak to zrobić by serwer był widoczny z zewnątrz pod tym samym nr IP i prędkością LTE?
Przy LTE jest zmienne IP. Nie bardzo wiem czy ten problem da się przeskoczyć (może jakieś proxy czy dyndns.com?). Jakieś pomysły?
Reasumując: chciałbym zachować statyczne IP serwera dokładając do tego szybkość uploadu LTE.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2019 przez LogoIT Department Użytkownik (640 p.)

Hej. Wszystko zależy od operatora u którego chciałbyś korzystać z internetu. Generalnie DDNS'y są często gęsto mocno blokowane przez operatorów. Ograniczają im łącze lub nie pozwalają na przekierowania. Sądzę, iż najlepszą opcją byłoby wykonanie transferu twojego obecnego zewnętrznego IP do nowego/starego operatora dla nowej usługi LTE oraz przyjęcie na klate comiesięcznej opłaty w wysokości około 15zł za zdjęcie Dual NATsmiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 4 września 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,855 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Howdy Początkujący (360 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...