• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pamięć RAM i karta graficzna(DELL VOSTRO 3668)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
448 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez pytajnik12 Początkujący (280 p.)
edycja 24 lipca 2019 przez pytajnik12

Cześć, 

postanowiłem rozbudować swój komputer (specyfikacja sprzętu: https://www.sferis.pl/komputer-stacjonarny-dell-vostro-3668-s219vd3668btsemg-core-i5-7400-intel-hd-630-geforce-gt710-8gb-ddr4-dimm-hdd-1tb-win10pro-p598939#general), w tym celu chcę dołożyć drugą kość pamięci oraz zmienić kartę graficzną. 

Pytanie do was czy konieczna będzie wymiana zasilacza jeżeli chciałbym wymienić obecną kartę na tę: https://www.x-kom.pl/p/340426-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-lp-4gb-gddr5.html#Specyfikacja ? Ewentualnie jaką kartę polecalibyście, tak żeby współgrała z całością sprzętu ? Karta, którą podlinkowałem jest ze śledziem low-profile bo podobno zwykła nie weszłaby do tej obudowy. Tutaj też proszę o poradę. 

Co do kości pamięci to chciałbym dołożyć drugą kość 8 GB. Cały problem polega na tym, że w tym modelu della zaimplementowano taki wynalazek: https://www.memory4less.com/micron-8gb-ddr4-pc19200-mta8atf1g64az-2g3.

Problem polega na tym, że ciężko znaleźć drugą taką kość, a jak już się uda to za kupę kasy. Co waszym zdaniem można tu wymyślić ? Kupić zupełnie inne kości, żeby były 2 takie same czy ryzykować i dokupić drugą zupełnie inną ? Jakie tutaj kości mogę włożyć w rozsądnych pieniądzach ?  

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5 refflink
Jest wydajniejszy i tańszy, tylko nie jestem pewien czy wejdzie Ci do obudowy. Zastanowiłbym się nad wymianą całej platformy, po prostu sprzedać i złożyć nowy komputer.

komentarz 24 lipca 2019 przez pytajnik12 Początkujący (280 p.)
Tylko czy płyta i zasilacz udźwigną tę kartę ?
komentarz 24 lipca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zasilacz na bank nie udźwignie tej karty. A 1050ti zależy ile masz amper na linii 12V.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 602 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jajestem Użytkownik (670 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 924 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Jakub_Sz Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 328 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...