• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

QT Creator problem z kompilacją czegokolwiek...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2019 w C i C++ przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)

Witam.

Proszę o pomoc z kompilacją w QT Creatorze. Przy kompilacji jakiegokolwiek kodu wyskakują mi takie błędy jak na załączonym obrazku. Dodam tylko, że przed instalacją zmieniałem w systemie folder do przechowywania plików tymczasowych, ponieważ w tamtym było za mało miejsca na dysku. Nie mam pojęcia czy to będzie jakoś z tym powiązane, ponieważ dopiero zaczynam z QT Creatorem. 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Używasz GCC? Musisz dodać ścieżkę PATH.

QMAKE_CXX

Specifies the C++ compiler that will be used when building projects containing C++ source code. Only the file name of the compiler executable needs to be specified as long as it is on a path contained in the PATH variable when the Makefile is processed.

https://doc.qt.io/qt-5/qmake-variable-reference.html

komentarz 20 lipca 2019 przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)

Kompilator mi wykryło, a ze ścieżką PATH to nie wiem czy o to chodzi?

 

 

komentarz 20 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Korzystasz z maca? Bo niby ten drugi błąd tylko na nim występuje.
komentarz 21 lipca 2019 przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)
Nie, mam windowsa 7
komentarz 21 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
A próbowałeś utworzyć nowy projekt?
komentarz 22 lipca 2019 przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)
Tak, próbowałem już wielu rozwiązań. Dzisiaj zainstaluje Crator na drugim komputerze i zobaczę czy tam zadziała.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 399 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w C i C++ przez niezalogowany
–1 głos
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2019 w C i C++ przez Ewaryst Ławecki Obywatel (1,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2017 w C i C++ przez heros22pt Użytkownik (950 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...