• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python moduł suds

Object Storage Arubacloud
+1 głos
146 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2019 w Python przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
Cześć,

instalowałem poleceniem " pip install suds-py3 " - jak swoją drogą podane jest na stronie - ale przy próbie importu wywala błąd, że nie ma takiego modułu.

Zanim wpisałem tą komendę wszedłem do folderu, w którym jest zainstalowany Python(3.7)

Jak to naprawić??
komentarz 18 lipca 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
system operacyjny?
komentarz 18 lipca 2019 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
Windows 10
komentarz 18 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@marcinconn, Z tego co wiem, jest tylko do 3.2. 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 lipca 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Zanim wpisałem tą komendę wszedłem do folderu, w którym jest zainstalowany Python(3.7)

To z jakiego folderu zawołałeś komendę pip nie ma znaczenia, ale możesz wywołać konkretny exe.
Jeśli już wszedłeś do folderu to poszukaj tam "Scripts\pip.exe" i nim zainstaluj ten plik.

Zależy też jak odpalasz swój skrypt, bo IDE mogło Ci utworzyć środowisko virtualne, dlatego wtedy najbezpieczniej jest instalować przez IDE.

A jeśli odpalasz program z konsoli to najbezpieczniej zainstalować tak:

python -m pip install nazwa_paczki

wtedy masz pewność, że instalujesz do tego samego pythona, którym uruchamiasz skrypty.

komentarz 19 lipca 2019 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
Odpalam poprzez IDLE, jedynie edytuję w PyCharm bo wygodniej.
komentarz 19 lipca 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Odpalaj w pycharmie :P. To bardzo proste. Stwórz projekt. Przeklikaj wszystko na domyślnych ustawieniach i już.

A to że nie możesz zaimportować jest dziwne.

Wylistuj zainstalowane pakiety czy na pewno się zainstalował:

pip list

upewnij się, że Twój python widzi ten pakiet, z poziomu pythona wykonaj cos takiego:

print(help("modules"))

To wyświetli wszystkie dostępne moduły.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 577 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w Python przez TeaCup Obywatel (1,370 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 392 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 545 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w Python przez WojcraftPL Początkujący (340 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...