• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początek z Low-Level Exploitation

Object Storage Arubacloud
0 głosów
512 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez lu7x00 Nowicjusz (220 p.)
edycja 12 lipca 2019 przez lu7x00
Dzień Dobry. Niedawno zająłem się "hackingiem". a konkretnej to od czego zazwyczaj się zaczyna czyli bezpieczeństwo aplikacji webowych. Od zawsze interesowała mnie bardziej inna z gałęzi security konkretnie chodzi o Low-Level Exploitation. Już od bardzo dawna chciałem pisać exploity, ale tym razem wziąłem się za naukę porządnie. Na koncie mam jeden banalny "exploit" związany z unrestricted file inclusion. Od czego powininem zacząc przygodę z LLE (Low-Level Exploitation)? Głównie myślałem nad książkami "Zrozumieć programowanie" oraz "Praktyczna inżyniera wsteczna". O programowaniu mam trochę pojęcia, ale zastanawia mnie czy warto ją brać czy od razu przejść do praktycznej inżynierii wstecznej? A może jeszcze nie kupować tych książek? Co o tym sądzicie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Po pierwsze zaczął bym od początku. Na dobrą sprawę nie musisz na początek wydawać pieniędzy na książki. Polecam zacząć od YouTuBe i tego kanału:

https://www.youtube.com/user/GynvaelColdwind

Książki które wymieniłeś są bardzo dobre.
komentarz 16 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

"Zrozumieć programowanie" oraz "Praktyczna inżyniera wsteczna"

Bo to ten sam twórca, co kanału który podałeś. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 405 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w Assembler przez bulrafi Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 308 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w C i C++ przez bulrafi Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez grewwwew Użytkownik (830 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...