• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesłanie wartości z pliku js do pliku php

Object Storage Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2019 w PHP przez Hinzeq Użytkownik (860 p.)
Cześć,

Na start wspomnę, że nie mam używać Ajax.

Tworzę grę papier kamień nożyce, całość logiki gry jest zawarta w osobnym pliku JS, tam też są zapisywane punkty (grasz: x, komputer: y). Problem polega na tym że nie wiem jak pobrać wartości "x" i "y" za pomocą kodu php. Wszystko muszę zrobić w 3 osobnych plikach.

1. Gracz włącza stronę HTML (x=0, y=0),
2. Gra ile chce (x=?, y=?) - wartości są przechowywane w osobnym pliku js,
3. Po kliknięciu w HTML buttona "zapisz", przesyła dane x i y do pliku php.

Problem w tym, że nie wiem jak przesłać wartości zmiennych z osobnego pliku js do osobnego pliku php, używając tylko czystego js'a.

Z góry dzięki :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 9 lipca 2019 przez Hinzeq
 
Najlepsza
komentarz 9 lipca 2019 przez Hinzeq Użytkownik (860 p.)
Wpadłem na doraźne rozwiązanie. Tworzę w pliku js inputa z value="(x lub y)", po czym przesyłam do xyz.php.

Dzięki za link, przyda się.

Pozdrawiam.
komentarz 9 lipca 2019 przez pablop76 VIP (123,180 p.)

Tomek podał Ci rozwiązanie AJAX, ale Ty napisałeś 

Na start wspomnę, że nie mam używać Ajax.

 więc dlaczego oznaczasz odpowiedź jako najlepszą?

komentarz 9 lipca 2019 przez Hinzeq Użytkownik (860 p.)
Podał informację, którą w przyszłości na pewno wykorzystam, a że znalazłem już rozwiązanie to temat uważam za zamknięty.
komentarz 9 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@pablop76,

po pierwsze to przyznaję, że nie zauważyłem tego, tu masz rację. Jednakże powiedz mi w czym rozwiązanie z ajaxem jest wg Ciebie złe? Szczerze to strasznie nie lubię, gdy jest jakiś problem do rozwiązania i jakiś programista na strcie mówi - słuchajcie, ale tu musimy użyć webfluxa, słuchajcie, tu nie możemy użyc ajaxa, słuchajcie, tu nie możemy zapinać elastica bo nie, bez żadnych argumentów...

Ja wychodzę z założenia, że zawsze trzeba wziąć pod uwagę rózne rozwiązania i wybrać to, które wydaje się najoptymalniejsze. Na szczęście w moim zespole w pracy jest właśnie takie podejście do problemów i to, że ktoś powie "tu musi być X" nie oznacza, że nie możemy porozmawiać o innych metodach i nierzadko pierwotne założenia są zmieniane... jeśli masz w pracy takie podejście, że gdy ktoś powie "kategorycznie tylko to i to" i nawet nie próbujesz dyskutować to Twoja sprawa, na szczęście nie jesteśmy w jednym zespole bo chyba byśmy się nie dogadali :)

komentarz 9 lipca 2019 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Nie o to chodzi. Jeżeli ktoś pyta o to jak rozwiązać zadanie nie używając Ajaxa to nie powinien oznaczać za najlepszą odpowiedzi, która nie spełnia warunków. Nie twierdzę, że Twoja odpowiedź jest zła. W tym pytaniu nie doszło nawet  do żadnej dyskusji. Nie było szansy udzielić odpowiedzi, spełniającej założenia.
komentarz 9 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

to nie powinien oznaczać za najlepszą odpowiedzi, która nie spełnia warunków.

jeśli to kogoś boli to niech autor posta zdejmie tą ocenę, akurat mi na tym w ogóle nie zależy, takimi ocenami, punktami na forach itp. to bawiłem się w czasach szkolnych, teraz na prawdę mi to wisi.

W tym pytaniu nie doszło nawet  do żadnej dyskusji.

nie powiedziałbym, ja dałem moją propozycję, autor posta zrobił to na swój sposób i jest oki, zrealizował swój cel i jak sam napisał, zainteresuje się w przyszłości moją wersją.

komentarz 9 lipca 2019 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
edycja 9 lipca 2019 przez pablop76
Coś tu zgrzyta, a nie taki był mój cel. Cenię bardzo Twoje odpowiedzi. Jesteś nieocenionym członkiem tego forum. Ale  trochę się uniosłeś.
komentarz 9 lipca 2019 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
@pablop76, a czy to jest uczciwe, że wrzucasz link'a do miejsca przeznaczonego na odpowiedź i znikasz? Później takie odpowiedzi "widmo" są wybierane za najlepsze. Nie raz można to wy'duckduckgo'ować, czy wy'google'ować i jest pierwszy link z brzegu. Następnym razem nie pouczaj innych skoro sam nie za bardzo chcesz oprócz link'a dopisać jakąś rozbudowaną odpowiedź związaną z tym link'iem i nie tylko.
komentarz 9 lipca 2019 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Jeżeli w linku jest opis problemu to co mam dopisywać? Po za tym często zarzuca się że wystarczy poszukać w sieci rozwiązania a nie pisać od razu na forum, więc zamiast pisać 'nawet nie zadałeś sobie trudu poszukać w wyszukiwarce' wolę wstawić link.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 512 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w JavaScript przez Piregus98 Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2020 w JavaScript przez saseq Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2019 w JavaScript przez Whereismycode Obywatel (1,710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...