• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# bufor/String/StringBuilder

Object Storage Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2019 w C# przez Mesne191 Początkujący (460 p.)
Cześć,

Mam takie polecenie: "Opracować klasę Tekst która ma cechy klas String i StringBuilder wykorzystując tablice char jako bufor. Należy zaimplementować sensowne konstruktory. Nastepnie napisać metody ZamieńNaString(), Długość(), Odwróć(), IleRazyWystepuje(char c), UsunZnak(char c), Dodaj(string s). Metody mają działać na obiekcie klasy Tekst a nie tworzyć nowego obiektu, jedynie gdy zabraknie miejsca tworzony jest nowy bufor a zawartośc przepisywana. Można dodać więcej metod podobnych do tych jakie ma String i StringBuilder" i nie wiem jak się za to zabrać. Przede wszystkim nie za bardzo wiem co to jest bufor, jak to rozumieć bo definicje znalezione przeze mnie są dość mało zrozumiałe. W dużej mierze wystarczyłoby mi gdyby ktoś mi wytłumaczył co to jest bufor i jak by go trzeba było tutaj użyć i szczególnie ta część polecenia: "Metody mają działać na obiekcie klasy Tekst a nie tworzyć nowego obiektu, jedynie gdy zabraknie miejsca tworzony jest nowy bufor a zawartośc przepisywana.". Z góry dziękuję za pomoc :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2019 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
wybrane 10 lipca 2019 przez Mesne191
 
Najlepsza
Bufor w tym przypadku to jest wielkość tablicy typu char na której StringBulder będzie działał.

Dostęp do niego masz za pomocą właściwości Capacity. Możesz ustawić go w konstruktorze. Jeśli twój tekst będzie posiadał więcej znaków niż wartość Capacity, to pewnie będziesz musiał tę wartość powiększyć (C# wyznaczy nowe miejsce na stercie co równa się ze stworzeniem nowego obiektu).
komentarz 10 lipca 2019 przez Mesne191 Początkujący (460 p.)
Ok rozumiem, dziekuje bardzo

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 472 wizyt
pytanie zadane 11 września 2020 w C# przez Comparion Obywatel (1,810 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 439 wizyt
pytanie zadane 29 października 2021 w C# przez VerneX Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,704 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2021 w C# przez MateuszFisch Początkujący (250 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...