• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Politechnika Łódzka Informatyka - Szanse na dostanie się

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,588 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XYZLL Nowicjusz (140 p.)
Czy z poniższymi wynikami z matury miałbym jakieś realne szanse dostać się na informatykę na Politechnice Łódzkiej? Czy jest  sens próbować?

j. Polski (podstawowy): 43%

j. Angielski (podstawowy): 92%

j. Angielski (rozszerzony): 66%

Matematyka (podstawowa): 92%

Matematyka (rozszerzona): 64%
komentarz 4 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A czy nie ma tam przypadkiem rozpiski na stronie ile bys mial ptk i jaka byla najmniejdza liczba w zeszlym roku?
komentarz 4 lipca 2019 przez XYZLL Nowicjusz (140 p.)
Politechnika Łódzka nie podaje minimalnych progów punktowych z poprzednich lat. Jest tylko jak liczyć punkty i ile było osób chętnych w poprzednich latach na dany kierunek.
komentarz 5 lipca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Nie ma co kombinować. Rekrutacja kosztuje 70 złotych i za kilka dni dostaniesz z niej wyniki. Śpiesz się, bo rekrutacja kończy się chyba 10 lipca.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2019 przez Neeq Obywatel (1,930 p.)
Myśle że spokojnie, chyba że w tym roku progi bardzo podskoczył, lecz w poprzednim mając 78% z podstawy matmy 10% z rozszerzenia i 98% z ang podstawy i 70 z rozszerzenia prawie się załapałem ;x
komentarz 4 lipca 2019 przez XYZLL Nowicjusz (140 p.)
Naprawdę? Myślałem, że progi na PŁ są dużo wyższe (co najmniej 70% z rozszerzonej matmy).
0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Mysle, ze to co Ci sie najbardziej przyda to angielski (must have w info) i pamietaj, ze nawet jak cos by sioe stalo i sie nie dostaniesz, to zadne studia informatyczne nie sa potrzebne aby zostac informatykiem - chodz NIEKTORE troche w tym pomagaja.

 

Duzo samozaparcia, duzo pracy i duzo szczescia to daje sukces. A papier i znajomosci sa szybko weryfikowane przez rynek (na odpowiednim poziomie).
komentarz 4 lipca 2019 przez XYZLL Nowicjusz (140 p.)
A to dość ciekawe co piszesz, że angielski mi się najbardziej przyda. Mnie się zawsze wydawało, że matematyka jest najbardziej istotna w programowaniu z racji tego, że sposób myślenia podczas rozwiązywania problemów jest dość podobny co w matematyce, a przynajmniej tak jest w moim odczuciu. Programowanie zawsze postrzegałem jako taki inny rodzaj algebry.

Co do studiów to jestem świadom, że same w sobie nie nauczą mnie programowania i że nadal będę musiał robić coś na własną rękę. Nie zmienia to jednak faktu, że studia same w sobie mają inne zalety taki jak chociażby wyrobienie sobie znajomości, które mogą mi się przydać w przyszłej karierze zawodowej czy też pracy zespołowej jako programista.
komentarz 4 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
O boze... "Mnie się zawsze wydawało, że matematyka jest najbardziej istotna w programowaniu z racji tego, że sposób myślenia podczas rozwiązywania problemów jest dość podobny co w matematyce, a przynajmniej tak jest w moim odczuciu. Programowanie zawsze postrzegałem jako taki inny rodzaj algebry." tez tak myslalem... i to byl moj najwiekszy blad bo przez to za infe wziolem sie zdecydowanie pozniej niz moglbym. Wiesz ile matematyki mi sie przydalo w "programowaniu" bo tak wieszczyli wielcy profesorowie? ZERO - czytaj podstawy. To nie jest fizyka kwantowa. Oczywisice jak chcesz sie wziosc za jakies obliczenia, to torche matmy musisz znac, ale zdecydowana wiekszosc rzeczy jest o wiele prostsza. Za to wez wpisz jakies zagadnienie z it w google - artykul - po angielsku, instrukcja/tutek po angielsku, z ludzmi gadasz po angielsku. Jak pracujesz w poslce i sa artykuly polskie to ok, ale 99% jest po angielsku. JA do tej pory mam problemy a polskimi odpowiednikami nazw angielskich :) Angielski da ci DUZO wiecej w nauce infy niz matematyka. "studia same w sobie mają inne zalety taki jak chociażby wyrobienie sobie znajomości, które mogą mi się przydać w przyszłej karierze zawodowej czy też pracy zespołowej jako programista." yyyhhhyyy, to pokaz mi kogos zdolnego kto nei wyjechal, lub zdalnie nie pracuje dla zagranicznej firmy... JAk zarobli sa 4 razy wieksze, to po co meczyc sie tutaj. Znajomosci papiery sa przereklamowane. JAk umiesz robic to co robisz, to miejsce zagrzejesz wszedzie i sam dla siebie bedziesz mogl projekty robic, zamiast cale zycie pracowac na kogos. Ale to juz trzeba samemu doswiadczyc, powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 9,580 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,818 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,416 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...