• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Płyta DVD dane

Object Storage Arubacloud
0 głosów
134 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Michał14 Użytkownik (580 p.)
Proszę o pomoc mam płytę DVD i chcę usunąć z płyty wszystko ale nie mogę sobie poradzić z tym zadaniem proszę o pomoc?
komentarz 19 czerwca 2019 przez niezalogowany
Jaki rodzaj płyty? Jeżeli DVD-R to nie masz możliwości. To płyta jednokrotnego zapisu. Jeżeli DVD-RW, to zobacz jak bardzo jest porysowana.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2019 przez niezalogowany
Jeżeli płyta jest RW, to przetrzyj ją i sprawdź, czy działa jak nie, to podaj model napędu. Może po prostu napęd tego nie obsługuje(co jest mało prawdopodobne)
–1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Proszę o pomoc mam płytę DVD i chcę usunąć z płyty wszystko ale nie mogę sobie poradzić z tym zadaniem (...)

Po prostu połam płytę...

komentarz 19 czerwca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
...A jak ktoś zapyta jak sformatować komputer to powiesz mu, żeby wodą zalał tak?
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Nie, oczywiście że nie. Koszt płyty jest niewspółmiernie mały w porównaniu do komputera.

Skoro ma płytę z której nie może usunąć danych z jakiegoś powodu, czyli zakładam, że nie może jej odczytać, to najlepszym wyjściem jest jej fizyczne uszkodzenie. Dzięki temu pozbędzie się obaw, że ktoś tę płytę za 5 lat zaniesie do laboratorium i odczyta jej zawartość. Kupno nowej płyty, to wydatek rzędu 2 zł. To nawet bardziej się opłaca ją zniszczyć i kupić nową niż chodzić po znajomych i próbować ją odtworzyć na różnych napędach.

Widzę, że moja odpowiedź została potraktowana tak, jakby użytkownik chciał odzyskać dane z płyty, a nie je zniszczyć. Brawo logiko.
komentarz 19 czerwca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Zadający pytanie chciał usunąć dane z płyty i mieć płytę, zrobić to za darmo, bez wydatku tych 2zł
komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Gdzie jest tak napisane?
komentarz 19 czerwca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

cheeky

Nie napisał, że chce uszkodzić płytę, więc tak na inteligencje pewnie nie chce jej uszkodzić. Przecież sam by na to wpadł...

 

Jeszcze ten tag 'plyta-glowna'....

komentarz 19 czerwca 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Przecież sam by na to wpadł...

Jeszcze ten tag 'plyta-glowna'....

 No nie wiem laugh

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Michał14 Użytkownik (580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 51 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Adam Winckowicz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...