• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Brak wykrycia wszystkich kości RAM

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez jared Gaduła (3,600 p.)
zamknięte 18 czerwca 2019 przez jared

Czy ktoś wie co może być przyczyną braku wykrycia wszystkich kości RAM?

To co wiem:

  1. W menadżerze zadań w zakładce pamięć pokazuje tylko 4 z 6 gniazd, a powinno być pokazane 5 z 6 gniazd.
  2. CPU-Z pokazuje całą dostępną pamięć RAM.
  3. Przełożenie teoretycznie wadliwej kości RAM w wolny slot powoduje, że niektóre kości nie są widoczne (mniej RAM).
  4. Wyjęcie teoretycznie wadliwej kości RAM również powoduje zmiejszenie ilości RAM.

System Windows 8.1 x64. Wbudowany w Windows program testujący pamięć RAM nie wykrył żadnych problemów.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązałem samemu poprzez demontaż i testowanie kości RAM za pomocą Memtest86
komentarz 15 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Sprawdź czy w bios opcja Memory Hole jest włączona, oraz w opcji biosu “Ai Tweaker”,  DRAM Timing Control , zmień z “auto”, na “manual” plus reset biosu.
1
komentarz 18 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)

@jarok,
 To może być po prostu tak, że płyta główna albo nie rozpoznaje tego kawałka ram bo ma inne parametry albo rozmieszczenie w slotach nie odpowiada dokumentacji płyty głównej. Najlepiej pójść po poradę do bardzo dobrego serwisu gdzie inżynierowie są specjalistami. Niekiedy w aukcjach internetowych są specjaliści ale oni niechętnie radzą jeśli się u nich nie kupuje.

komentarz 18 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Rozwinąłem temat w komentarzu do drugiego posta. Może przyczyna tkwiła własnie w złym umiejscowieniu kości RAM nie mniej jednak przy takiej konfiguracji (błędnej) przez 1,5 roku wszystko działało bezbłędnie.

Zobaczymy co będzie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 czerwca 2019 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
wybrane 18 czerwca 2019 przez jared
 
Najlepsza
przetestuj pamięci memtestem. Jeśli wystąpią błędy - testuj kości pojedynczo, by wytypować wadliwą. Podejrzaną pamięć możesz sprawdzić w innej płycie, by wykluczyć błędy wynikające z niekompatybilności, bo na papierze pewnie są kompatybilne, a w życiu, jak to w życiu...
komentarz 18 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Wydaje mi się, że kości były dobrze dobrane, ponieważ sprawnie używałem je przez 1,5 roku. Przedwczoraj i wczoraj przetestowałem wszystkie pojedynczo, dokładałem, sprawdzałem za pomocą Memtest86 i wszystko spoko - zero błędów.

Problem został, że tak powiem rozwiązany, ponieważ OS znowu wykrywa wszystkie, ale nie obyło się bez małej zmiany: okazało się, że ułożenie RAM miałem niezgodne z dokumentacją (a pomimo tego 1,5 roku RAM działał bezbłędnie).

Pożyjemy i zobaczymy czy będzie wszystko ok :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez patrrykkkkkkkk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez GH Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...