• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program sterujący zachowaniem komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w C i C++ przez Ravn Nowicjusz (240 p.)

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość napisania programu w C++, lub innym języku programowania, za pomocą którego będzie można sterować zachowaniem komputera. Program nie byłby bardzo złożony pod kątem logicznym. Chodzi mi o to, czy można z poziomu programu zmieniać takie parametry jak pod tym linkiem. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

komentarz 16 maja 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

za pomocą którego będzie można sterować zachowaniem komputera.

No generalnie o to chodzi w programowaniu. Każdy program steruje zachowaniem komputera. Może rozwiń, bo nie wiadomo co ci chodzi... 

Jeśli chodzi o takie ustawienia jak w linku, to musisz poszukać możliwości w API oferowanym przez system operacyjny na którym program ma działać. W przypadku Windowsa nazywa się to WinAPI.

komentarz 16 maja 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Mysle ze chodzi o zdalne sterowanie, ale moge sie mylic
komentarz 17 maja 2019 przez Ravn Nowicjusz (240 p.)

@Criss, chcę stworzyć program, po którego uruchomieniu, zmieni się stan funkcji, którą wrzuciłem wyżej ( przykładowo ze stanu "Uśpij" na "Nie rób nic" ). Może to być najprostszy plik wykonywalny .exe

komentarz 17 maja 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

https://en.wikipedia.org/wiki/Powercfg

Używając tego napisz sobie jakiś skrypt w batchu (*.bat) i tyle

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Być może chodzi o coś takiego

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/desktop/api/powrprof/nf-powrprof-setsuspendstate

Trzeba dużo szukać jakie funkcje do czego są
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2019 przez Ravn Nowicjusz (240 p.)

Stworzyłem plik .bat, który poprawnie zmienia te ustawienia, o które mi chodziło (załącznik). Jednak po zamknięciu klapy, oczywiście przy podłączonej baterii, laptop i tak się Usypia. Mój plik .bat wygląda tak:

powercfg /setacvalueindex 49ef8fc0-bb7f-488e-b6a0-f1fc77ec649b 4f971e89-eebd-4455-a8de-9e59040e7347 5ca83367-6e45-459f-a27b-476b1d01c936 000

Może potrzebna jest na końcu jakaś komenda, która to zatwierdza, tak jak to robi się w oknie Panelu Sterowania?

komentarz 17 maja 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Sprawdź czy wartości napewno są zmienione po uruchomieniu skryptu/przed zamknięciem klapy.

Z tego co wiem są w tych ustawieniach dwie zakładki, które działają zależnie od stanu ładowania laptopa/komputera.
komentarz 17 maja 2019 przez Ravn Nowicjusz (240 p.)
Wartości, które wrzuciłem w załączniku powyżej, są tak ustawione tuż przed zamknięciem klapy/po uruchomieniu skryptu. Natomiast jeżeli zmiany dokonam z poziomu właśnie Panelu Sterowania i wcisnę przycisk "Zastosuj" to zamknięcie klapy daje oczekiwany rezultat. Warto też dodać, że stan ładowania laptopa jest niezmienny, stale jest podłączony do zasilacza.
komentarz 17 maja 2019 przez Ravn Nowicjusz (240 p.)

@DeBos123, jeżeli uruchomię mój program, wartość się zmienia ale komputer na to nie reaguje. Zaczyna działać dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

–2 głosów
odpowiedź 16 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli chodzi o Windowsa, to pewnie jakoś przez API systemowe by trzeba. Na Linuxach byłby mniejszy problem, bo tam wszystko jest przechowywane w plikach tekstowych
1
komentarz 17 maja 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Na GNU/Linux także istnieje API do takich wywołań. Dodatkowo GNU/Linux nie rozwiązuje takich problemów poprzez przechowywanie danych w plikach.

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 386 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 468 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 296 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...