• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czemu jest tak duża niechęć do PHP?

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
1,126 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Offtop przez Jaskrowicz Obywatel (1,210 p.)
Często rozmawiając z programistami i podpytując ich o ścieżkę zawodową, mówią mi żeby unikać jak ognia PHP. Ostatnio nawet rozmawiając z HR-owcem usłyszałem podobną opinię. Może mi ktoś to wytłumaczyć z czego to wynika? Samych ofert pracy dla PHP-owców jest dużo i płaca z czego się orientowałem nie jest taka słaba...

4 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
mnie osobiście sama składnia odrzuca. Ciężko się połapać w późniejszym etapie nawet przy "estetycznie" pisanym kodzie. To takie moje odczucia osobiste
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Brzydki kod w stylu lat 80 i 90, niska czytelność kodu, dużo pseudo programistów go znających.
–2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)

@Krecik(Kod nie jest jak z lat 80-90 to samo mógłbym powiedzieć o JS.) Kod piszę się podobnie co JS, ale są $ zamiast var. Sam nie lubię php, ale przez to, że mnie ogranicza np: nie pozwala mi na przeciążenie funkcji, abstrakcja się trochę różni niż z c++ co mnie gubi np: jak i ta linijka kodu while($row = $result->fetch_row()) sprawia, że row będzie tablicą, ale jeszcze miesiąc temu o tym nie wiedziałbym. Przyzwyczaiłem się do wskaźników i określania klas abstrakcyjnych nimi. W php $plyta = new muzyka, a zaraz jak chcę zmienić jej obiekt to $ogorek = new plyta; Totalnie mnie niszczy php.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 445 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Offtop przez niezalogowany
+2 głosów
6 odpowiedzi 16,222 wizyt

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,685 komentarzy

61,973 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...