• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP OOP / Laravel.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
757 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2015 w PHP przez Furionpl Początkujący (370 p.)
Witam,

Nie jestem żadnym specem od PHP ale ciągłe klepanie kodu w sposób proceduralny jest męczące i taka metoda nauki mnie po prostu nuży bo muszę szukać starszych materiałów, które z reguły są już mocno outdated.

Czy skupienie swojej nauki w kontekście PHP na OOP i powoli przyswajanie frameworka jest dobrym pomysłem?

Jeszcze nie zbudowałem żadnej strony internetowej, po prostu czuję się czasami jakbym marnował czas gdy widzę tutorial w którym ktoś buduje system logowania i ja to w sumie rozumiem i sam to klepię a na końcu komentarz jakiegoś specjalisty, który wytyka czterysta tysięcy błędów w tym ( w sumie ma racje!) bo to jest dziurawe jak ser szwajcarski i przestarzałe co jest w sumie jednoznaczne.

Najgorsze w całej tej nauce jest to by nadążać za tym co sie dzieje aktualnie, co jest bezpieczne i czego się warto uczyć bo ludzie przestrzegają przed powielaniem pewnych głupot jakie są w tutorialach.

Bardzo podoba mi się framework Laravel, rozumiem język angielski i na ich stronie zamierzam wykupić abonament by mieć dostęp do materiałów naukowych, nie wiem tylko czy to jest dobry moment bo.. no właśnie.

Kiedy jest dobry moment by rzucić wszystko to co stare i łapać się za nowe?

Czy programista może sobie w ogóle pozwolić na to by coś rozumieć ale niekoniecznie umieć to na pamięć?

Często mam tak, że muszę do czegoś wrócić bo nie dokońca to pamiętam, jakieś argumenty w funkcjach czy ich nazwy.

Ot, takie proste pytania dla ludzi którzy trochę w tym siedzą i mogliby podzielić się swoim doświadczeniem.

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
PHP to obecnie głównie OOP, więc IMO nie ma po co wgryzać się za bardzo w proceduralny styl.

Jeśli chodzi o frameworki - osobiście polecałbym bardziej Symfony 2 niźli Laravel. Co prawda próg wejścia jest wyraźnie wyższy, ale jest to też lepszej jakości framework. Ale może zamiast od razu wdrażać się we framework pobawisz się po prostu w tworzenie klas i poznawanie zasad tym rządzących, jak np. SOLID.
komentarz 22 lipca 2015 przez Furionpl Początkujący (370 p.)
Cześć Comander! :)

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale przed wejściem w OOP chcę także zahaczyć o MVC i najpierw planuje przestudiować dwie książki.

Jedna o wzorcach obiektowych a druga o obiektówce ogółem.

A dopiero później jakiś framework, bo bez zrozumienia OOP to framework nie ma chyba większego sensu.
komentarz 22 lipca 2015 przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
Witajcie...

A co sądzicie o zend framework?
komentarz 22 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

@Furionpl IMO dobrze kombinujesz

@tede774 jest dobry, ale to straszna kobyła jest.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2015 w PHP przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 491 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2018 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,016 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w PHP przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...