• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza droga rozwoju - co dalej ? React,

Object Storage Arubacloud
0 głosów
529 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2019 w JavaScript przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
edycja 8 maja 2019 przez Greeenone
Hej,

Nadszedł czas na naukę czegoś nowego. Jako, że zacząłem się bardziej interesować JS'em (Którego mam już solidne podstawu) chciałbym iść w tym kierunku. Moim głównym celem jest opanowanie aplikacji One page oraz aplikacji mobilnych  i.. tutaj pojawia się pytanie do osób obeznanych z tym tematem.

Czytałem trochę o Angularze, React oraz Vue.JS ale nigdy się nimi nie bawiłem. Angulara odrzuciłem z powodu wysokiego progu wejścia oraz TypeScriptu. Zacząłem kurs Angulara ale porzuciłem po jakichś 2 godzinach.

Pozostaje mi tylko VueJs oraz React i tutaj pojawia się pytanie.

Czy lepiej do one page iść w kierunku Vue.JS oraz PWA dla aplikacji mobilnych czy lepiej wszystko robić na Reakcie ?

Kolejne pytanie jest o Node.JS. Czy jest on potrzebny ? A jeśli tak, to w jakim stopniu trzeba go mniej więcej opanować (Aplikacje będę bazował na Laravelu którego już bardzo dobrze poznałem. Jeśli jednak jest to zły wybór, to nic nie stoi na przeszkodzie do nauki node'a)?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Bzdurą jest pisanie, że Angular ma wysoki próg wejścia. To framework jak każdy inny i po 3h kursu to nawet podstaw nie liznąłeś także proponuję abyś może jednak dał mu szansę :) Sam TS to nic skomplikowanego, dokumentacja jest bardzo dobra.

Natomiast jeśli chodzi o inne to React jest też w miarę spoko, ale przyznam z doświadczenia, że raczej wolę w nim robić małe apki, rzędu kilkudziesięciu komponentów i bez jakieś większej logiki biznesowej, nie wiem, ale jakoś do większych apek bardziej pasuje mi Angular... ale to pewnie subiektywna ocena.

Co do PWA to zdania są różne... trochę w to wchodziłem, ale powiem Ci, że jednak koniec końców jestem raczej zwolennikiem stworzenia apki mobilnej np. w kotlinie na androida co wg mnie jest przyjemniejsze niż pisanie mobilek w JS... jest co prawda react native, też niektórzy to lubią, ale ja osobiście jakoś lepiej czuję się w mobilkach w kotlinie, ewentualnie javie, zależy od projektu itp.

Ja bym Ci więc proponował wziąć się porządnie za jakiś framework i napisać coś nieco bardziej rozbudowanego, powiedzmy z 50 komponentów, parę endpointów itp. aby faktycznie poznać o co w tym chodzi. Wybierz jeden framework i jego się porządnie naucz, a każdy kolejny to kwestia krótkiego czasu na naukę.
komentarz 8 maja 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dzięki za odpowiedź ! Chyba tak zrobię, że pobawię się trochę każdym z nich. Co do Angularam to czytałem wywiad z paroma osobami które pracują z tymi frameworkami. Uświadomiłeś mi, że piszą bzdury. W artykule twierdzili, że Angular jest ciężki w nauce i strasznie sztywny i każdy z nich polecał Vue lub React'a

Sam osobiście na początku byłem bardzo nastawiony na Angulara (#teamGoogle). Do reacta nie byłem początkowo przekonany szczególnie po przeczytaniu jak to np. Wordpress zrezygnował z niego przez jakąś tam politykę

A jak z Node.js ? Chciałbym zakupić (36godzin od postaw do poziomu zaawansowanego) tylko nie wiem czy jest sens czy na razie darować sobie Node.JS. Sam z resztą nie wiem na czym dokładnie to polega. Czy to taki back endowy JS ? W szkole nauczyciel tragicznie prowadził lekcje z Node.JS'a "Takie fajne coś w JS z komendami" a potem lekcja ograniczała się do przepisywania kodu z projektora

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 19 października 2018 w HTML i CSS przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 3,636 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w JavaScript przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,027 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...