• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka dystrybucja Linux do internetu, programowania, filmów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,885 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w Systemy operacyjne, programy przez quickmenter Nowicjusz (170 p.)
- nie gram w gry
- programy z których aktualnie korzystam: Brackets, VisualStudio, Lightroom, Google Docs, Excel

Zastanawiam się nad przejściem na Linux, dla wszystkich programów jestem w stanie znaleźć odpowiedniki działające na Linux.

Zastanawiam się nad tym, od której dystrybucji rozpocząć swoją przygodę?

Na uczelni korzystamy z Ubuntu i Debian'a. I zastanawiam się nad nimi, jakieś wasze sugestie?
komentarz 4 maja 2019 przez niezalogowany
Ubuntu jest najbardziej przyjazny z tego co wiem. Sam korzystam, nie odczuwam różnicy po przejściu z windowsa. Za to plusy można odczuć jeżeli nie zależy Ci na programach dostępnych tylko pod win. No chyba że będziesz programował w .NET :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
wybrane 4 maja 2019 przez quickmenter
 
Najlepsza
U siebie od dłuższego czasu mam na przemian Ubuntu(desktop) i Debiana(desktop na głównej maszynie oraz serwer) i działa to bez większych problemów. Sam jakiś czas temu zauważyłem, że nie gram praktycznie wcale w gry stąd podobna decyzja i jak dla mnie bardzo dobra. Nawet z perspektywy czasu mam wrażenie, że będąc na Windows'ie niepotrzebnie traciłem czas - podczas gdy teraz nieustannie uczę się czegoś nowego (dla programisty to nawet lepiej). Jeżeli faktycznie komputer jest Ci potrzebny jedynie do przeglądania internetu, programowania i ewentualnie filmów Linux niezależnie od dystrybucji zda egzamin.

Jak na start polecić mogę także Mint'a - najbardziej zbliżony do Windows'a.
+1 głos
odpowiedź 3 maja 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Przejrzyj sobie top 10 z tej strony: https://distrowatch.com/ i może łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2019 przez AlekSan Początkujący (340 p.)
Ubuntu bym Ci polecił.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 397 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez lameguy Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Egzaminy zawodowe przez DreaM Użytkownik (840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 79 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...