• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Forum IPB/MYBB - czy mogę do posta dodać API ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
300 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w JavaScript przez frederrer Użytkownik (740 p.)

Raczkuje w temacie api. 

Interesuje mnie dodanie protego pola Aktualna Pogoda (poprzez document.query.selector) w pierwszym poście tematu który będzie pobierał api o aktulanej pogodzie. Czy da się to zrobić w gotowym cms-e mybb/ipboard ?

Mam na uwadze coś takiego

Temat: Przywitaj sie

Imie: Janek

Skad : Warszawa

Aktualna Pogoda: (i tutaj pobieram dane z darmowego API)

 

Czy można coś takiego zrobić ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

poprzez document.query.selector

co przez to rozumiesz, bo przyznam, że nie za bardzo wiem co w ogóle chcesz osiągnąć...

Jest kilka ogólno dostępnych darmowych API pogodowych, np. tutaj masz jedną ze stronek:

https://openweathermap.org/current

Masz tu gotową dokumentację i przykłady url na jakie trzeba zrobić request i w odpowiedzi dostajesz ładnego JSONa:

https://samples.openweathermap.org/data/2.5/weather?q=London,uk&appid=b6907d289e10d714a6e88b30761fae22

Wystarczy, że sobie po prostu wyciągniesz z niego dane jakie Cię intresują i wrzucisz w odpowiednie miejsce na stronie.

komentarz 3 maja 2019 przez frederrer Użytkownik (740 p.)
Dzięki za szybką odpowiedź. Otóż chce osiągnąć coś takiego że wyciągam intersująco mnie informacje z posta i wg niej wyswietlam api.

Czyli ktoś pisze w poscie słowo: Warszawa i API wyświetla obok wyrazu Warszawa pogodę (tak upraszczam)

Ktoś inny odpowiada na tego posta i kiedy wpisze miasto Kraków to api wyświetli obok (albo gdzieś indziej na stronie aktualną pogodę dla Krakowa)

 

Czyli inaczej. Chce wyciągnąć z posta interesują mnie dane. Czyli np jedno z 20 miast w polsce. I jeśli to miasto jest w poście to API robi swoje.

 

Daj znać czy rozumiesz o co mi chodzi bo mogę to jaśniej sprecyzować jeszcze w razie czego.
komentarz 3 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
szczerze, to nie rozumiem kompletnie... wiesz w ogóle co to jest API :) ?
komentarz 3 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
z tego co piszesz to w sumie wydaje mi się, że po prostu chcesz pobrać aktualna pogodę dla konkretnego miasta tak? Jeśli dobrze myślę no to przecież podałem Ci gotowca wręcz, w tym api z tego co pamiętam jest możliwość pobierania po mieście, masz tam endpoint GET, zobacz sobie w tej dokumentacji co Ci dałem.

I po prostu w url wprowadź miasto jakie sobie wyciągniesz z tego posta, chyba że coś źle rozumiem to ja już nie wiem... Ja zrozumiałem, że w tym poście prosisz po prostu o podanie jakiegoś API do pobrania takiej pogody.
komentarz 3 maja 2019 przez frederrer Użytkownik (740 p.)

Tak masz racje! po prostu chce pobrać aktualna pogodę dla konkretnego miasta.

Tylko chciałbym móc wyznaczyć zmienną do której to api się odwoła.

Tzn nie wiem jak ją mam wyodrębnić z posta ?

Czyli użytkownik piszę na przykład nowy temat na forum.Podaje w nim informacje różne.

I teraz chce wyłapać tylko miasto które podał. jak to zrobić aby później moc zaimplementować to api..

 

Dajmy na to użytkownik na forum tworzy temat wg szablonu:

Skad jestes: [wpisz miasto]

Zainteresowania: bla bla

O mnie: bla bla bla bla 

 

Moje pytanie; Jak mam wyodrębnić tą zmienną z tego posta a konkretnie z miejsca [wpisz miasto] bo zależnie od wpisanego miasta API pobierze odpowiednią dane.

 

komentarz 3 maja 2019 przez frederrer Użytkownik (740 p.)

Tak masz racje! po prostu chce pobrać aktualna pogodę dla konkretnego miasta.

Tylko chciałbym móc wyznaczyć zmienną do której to api się odwoła.

Tzn nie wiem jak ją mam teraz wyodrębnić z tego posta ?

Czyli użytkownik piszę na przykład nowy temat na forum.Podaje w nim informacje różne.

I teraz chce wyłapać tylko miasto które podał. jak to zrobić aby później moc zaimplementować to api..

 

Dajmy na to użytkownik na forum tworzy temat wg szablonu:

Skad jestes: [wpisz miasto]

Zainteresowania: bla bla

O mnie: bla bla bla bla 

 

Moje pytanie; Jak mam wyodrębnić tą zmienną z tego posta a konkretnie z miejsca [wpisz miasto] bo zależnie od wpisanego miasta API pobierze odpowiednią dane czyli aktualną pogodę dla tego przykładu.

 

komentarz 3 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no ale ej no, przecież wyodrębniasz Kolego te dane... to w takim razie jak je zapisujesz w bazie? Wydzielasz sobie te dane i je wrzucasz do bazy czy to ręcznie czy przy pomocy jakiegoś API jak robisz na szablonie itp. to nie ma kompletnie znaczenia... powiedz mi w takim razie w jaki sposób dokonujesz zapisu danych do bazy, pokaż ten fragment kodu, z tamtąd weźmiemy sobie odpowiednie pola.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
pytanie zadane 1 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...