• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapytanie/prośba [ankieta]

Object Storage Arubacloud
–1 głos
99 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2019 w C i C++ przez masot1121 Nowicjusz (120 p.)
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów!
Zacznę może od tego, że zacząłem się interesować programowaniem i oglądam poradniki z C++ "Pasja informatyki" i powiem szczerze, że autorzy kanału robią kawał dobrej roboty, ponieważ wszystko jest ładnie, zrozumiale wytłumaczone. Natomiast nigdzie nie zauważyłem odcinka dotyczącego wektorów, a myślę, że temat ten mógłby sporu osobom pomóc. I tu jest właśnie moje pytanie do autorów kanału. Czy byłaby możliwość nagrania jednego odcinka, aby wytłumaczyć, podstawy jak działa "vector"? Jeśli temat podałem w złym dziale to z góry przepraszam i proszę o zrozumienie.

A Wy, forumowicze co o tym myślicie? Czy według Was przydałby się taki odcinek na kanale "Pasja informatyki"?

Pozdrawiam!
Możliwe odpowiedzi:
Tak (2 głosów, 33%)
Nie (4 głosów, 67%)
komentarz 13 kwietnia 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Tam w ogóle STL nie ma i nie będzie raczej, te kursy już są dawno "skończone".

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Tak ogólnie to gdyby się przyczepiać do tego czego tam brakuje z ważnych rzeczy

To kanał musiałby być kilkakrotnie większy niż jest obecnie
Ogólnie ten kanał lepiej traktować jako taki przyjemny wstęp, a nie porządne serie kursów które nauczą cie niewiadomo czego

Największą zaletą jest to, że poradniki są robione tak, że nie zniechęcają... a nawet zachęcają
Jak poczujesz że cię to zainteresuje to najprawdopodobniej samodzielnie zaczniesz szukać dalej
A przynajmniej mam nadzieję że taki był zamysł

Ogólnie można też odnieść jeszcze wrażenie, że ten kanał jest częściowo taką "ostatnią deską ratunku" dla osób które poszły na technika informatyka, nie ogarniają i muszą szybko wszystko ogarnąć zaraz przed egzaminem
Bo poziom kanału to dosłownie poziom technika informatyka... ewentualnie delikatnie rozszerzony
komentarz 12 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

dla osób które poszły na technika informatyka, nie ogarniają i muszą szybko wszystko ogarnąć zaraz przed egzaminem 

to ja bym powiedział, że może lepiej dać sobie spokój bo z takim podejściem to w branży IT nic się nie osiągnie i chyba czas zmienić branżę :)

komentarz 12 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Niby tak, ale czasami jest po prostu tak, że ktoś super ogarnia sieci i sprzęt, a z programowaniem sobie nie radzi bo go to kompletnie nie interesuje
Albo w drugą strone

Takich osób jest mało, ale się zdarzają

A też głupio sie przyznać przed rodziną że się zawaliło jakiś dość prosty egzamin i nie ma się zdanej całości
komentarz 12 kwietnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
i tak i nie... najczęściej osoby takie tłumaczą się brakiem czasu co mnie osobiście nieco śmieszy... gdy o braku czasu mówi człowiek w wieku szkoły średniej, najczęściej nie mający rodziny, dzieci, stałej pracy itp. :)

a po za tym to w technikum nie oszukujmy się, poziom z wielu przedmiotów jest bardzo podstawowy i nie zaszkodzi jak nawet taki admin nauczy się podstaw pętli for czy if, bo w sumie zbyt wiele to w technikum z programowania nie ma...

Ja na przykład studiowałem budownictwo i też mnie denerwowało, że miałem część przedmiotów niedopasowanych do moich celów po studiach... na przykład nie planowałem być konstruktorem od hal stalowych ale był taki przedmiot i projekty no i po prostu trzeba było się wziąć w garść, iść do biblioteki, poczytać normy, książki itp. i zrobić te projekty... szedłem na takie studia i liczyłem się z tym, że muszę zdać wszystko, a nie co mi się podoba :)
komentarz 12 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

gdy o braku czasu mówi człowiek w wieku szkoły średniej, najczęściej nie mający rodziny

 

komentarz 12 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

no i po prostu trzeba było się wziąć w garść, iść do biblioteki, poczytać normy, książki itp. i zrobić te projekty

No to właśnie to jest ta rola kursów Zelenta 
Nie interesuje cie to, ale jesteś na takim kierunku, to wypadałoby to jakoś ogarnąć 
A że lepsza forma to jakiś pan który na spokojnie tłumaczy, niż siedzenie w książkach... myśle że stąd ta popularność tego kanału, w dużej części 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,294 wizyt
pytanie zadane 20 września 2015 w SQL, bazy danych przez Akasemis Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2016 w JavaScript przez Madar Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 50 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...