• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sztuczna inteligencja - deep learning

0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia w Python, Django przez itamm Nowicjusz (120 p.)

Cześć, dzień dobry!

Od 2 miesięcy interesuje się sztuczna inteligencja, pythonem. Uczę się pythona oraz zaczynam przechodzić pomału do Django. Lecz, jak na 2 miesiące solidnej nauki, moja wiedza jest baaaaaaardzo, ale to bardzo mała. 

Zainteresowało mnie jedno zagadnienie, którego nie mogę znaleźć nigdzie! (Pewnie źle szukam). Znajduje się ono w tym filmie: https://youtu.be/cdI_dpF8Tpo w minucie : 2:21-2:23. 

Jak to dziala? Jaka to jest technologia? Czego się uczyc, żeby takie coś osiągnąć? 

Miłego dnia!!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia przez marcin99b Maniak (64,470 p.)
To na filmie? To po prostu elektronika z tego co widze, taka prosta
Ciężko tu mówić o sztucznej inteligencji

Ruszając rękawicą dajesz sygnał który palec zgiął się pod jakim kątem (można to zbadać na wiele sposobów)
I maszyna kopiuje ten ruch

W sumie to nie tylko palec, ale też nadgarstek i możliwe że cała ręka
Do tego pod jakim kątem względem ziemi jest rękawica
komentarz 6 kwietnia przez itamm Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje za odpowiedź!

Wiem, ze sztucznej inteligencji tutaj nie ma, ale tylko chciałem powiedzieć, ze się tym pasjonuje.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (19,380 p.)
Elektronika i automatyka - na przykład sterowanie siłownikami na podstawie sygnałów pobieranych z czujników, których używa człowiek. Na początek? Pewnie Arduino albo jakieś mniej zabawkowe mikro-kontrolery.

PS. Jeśli nie chcesz, żeby Twoja wiedza była baaaaaardzo, ale to bardzo mała, to skup się na jednej tematyce, przynajmniej na samym początku.
komentarz 6 kwietnia przez itamm Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje za odpowiedź!

Hm, a przy połączeniu Ardurino z pythonem jestem wstanie „osiągnąć” podobne rzeczy?

Co do mojej maaalutkiej wiedzy, na samym początku chce zrozumieć i nauczyc się dobrze działać z pythonem, a potem dopiero uczyc się czegoś nowego. Najpierw jedno, potem drugie :)
komentarz 6 kwietnia przez Secrus Nałogowiec (32,340 p.)
Na Arduino Python to z tego co wiem nie idzie, Arduino ma swój język programowania, pochodny z C
komentarz 13 kwietnia przez itamm Nowicjusz (120 p.)
Hm, znalazłem kilka poradników na internecie dotyczących programowania Python + Arduino :p. Ale mam za to inne pytanie, jak jest "wszczepiana" np. Sztuczna inteligencja (ona jest pisania w Pythonie, prawda?) do robota?

Pozdrawiam!
komentarz 13 kwietnia przez Secrus Nałogowiec (32,340 p.)
To już potrzebny jest z tego co wiem komputer (przynajmniej RaspPi bym stawiał), na którym jest wytrenowany model sieci neuronowych, podejmujący decyzję i za pośrednictwem jakiegoś interfejsu przekazujący konsekwencje jej wyborów do podzespołów sterujących.
komentarz 13 kwietnia przez itamm Nowicjusz (120 p.)
O, dziękuje! O właśnie taką odpowiedz mi chodzilo :) Zastanawiałem się właśnie co wybrać, czy RaspPI czy Arduriono.
komentarz 14 kwietnia przez Secrus Nałogowiec (32,340 p.)
Jeśli chcesz budować robota to jedno i drugie, RaspPi ktory zarządza Arduino, bo może ich być więcej niż 1 w robocie
komentarz 14 kwietnia przez itamm Nowicjusz (120 p.)
RasbPI i Arduino na raz? Python jest w tym wykorzystywany?
komentarz 14 kwietnia przez Secrus Nałogowiec (32,340 p.)
Można z tego co się orientuje...
komentarz 14 kwietnia przez itamm Nowicjusz (120 p.)
A Python jest przy tym wykorzystywany?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 525 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia w Python, Django przez Xentis Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 188 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

67,091 zapytań

114,026 odpowiedzi

241,646 komentarzy

47,017 pasjonatów

Przeglądających: 142
Pasjonatów: 2 Gości: 140

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...