• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z dyskiem SSD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
897 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dragonan Nowicjusz (120 p.)
Witam,

mój dysk GoodRam CX400 jest wykrywany w BIOS jednak nie bootuje systemu i wyrzuca mi error blinitializelibrary failed 0xc0000229, sprawdzałem go także w laptopie i również nie odpowiada. Używany dopiero od 9 dni, a dzisiaj nagle padł podczas przeglądania internetu. Zgłosiłem już jego reklamację w sklepie, jednak chciał bym się dowiedzieć czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)

Artykuł o tym problemie. Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że to wina windowsa. Było włożyć penmdrive/płytę i wykonać "boot from cd/usb" i może by pomogło. 

komentarz 28 marca 2019 przez Dragonan Nowicjusz (120 p.)
Próbowałem zainstalować W10, a przed chwilą Ubuntu oba instalatory nie wykryły dysku, który mimo wszystko w BIOS się wyświetla.
komentarz 28 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
masz jakiś inny dysk z systemem ? jak tak podłącz je oba i spróbuj wtedy sformatować ten nie sprawny
komentarz 28 marca 2019 przez Dragonan Nowicjusz (120 p.)
Niestety nie mam innego dysku. Próbowałem otworzyć go przez LiveUSB z Ubuntu jednak też go nie widzi dodam, że doszedł jeszcze jeden "ciekawy" problem związany z PC'tem otóż LiveUSB włącza Ubuntu bez instalacji na laptopie na którym zrobiłem bootowalny pendriva jednak ten sam pendriv otwiera się tylko do narzędzi diagnostycznych na stacjonarnym PC'cie gdy chcę włączyć linuxa bez instalacji mam tylko czarny ekran i zero reakcji. Nie jestem specjalistą od linuxa, może muszę dograć jakieś sterwoniki?. Cała reszta PC'ta to:

Ryzen 5 2600

Gigabyte B450 AORUS PRO

Corsair Vengeance LPX 8GB

GTX 1070
komentarz 28 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Hmm trudny przypadek. Możesz wejść do biosa, tak ? Spróbuj zmienić tryb z uefi na ten drugi (wypadło mi z głowy). Jak nie zadziała to przywróć uefi. Może jest to wina samego dysku ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 181 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 29 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Kubax Początkujący (430 p.)

92,589 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,697 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...