• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Symfony + Angular ? Sens połączenia w jednej aplikacji ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
347 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Inne języki przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
Witam !

Ostatnio zacząłem poznawać tajemnice Angulara, znając już co nieco Symfony zacząłem się zastanawiać czy jest sens pisać aplikacji łącząc Symfony i Angular ?

Jeśli już ktoś stosuje takie techniki to ciekaw jestem jego opinii na ten temat.

Mile widziane byłyby dobre poradniki jak stworzyć jakąś prostą aplikacje od zera łącząc jedno i drugie.
komentarz 28 marca 2019 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)

A dlaczego by nie? Jak najbardziej można, tym bardziej, że z tego co rozumiem znasz na razie te dwie technologie - więc naturalną koleją rzeczy jest zrobienie nimi projektu :)

Pierwszy poradnik w googlu:

https://gorillalogic.com/blog/symfony-and-angular-full-stack-tutorial/

Powodzonka

komentarz 29 marca 2019 przez Piotr Zakrzewski Obywatel (1,260 p.)
Hmm trochę zagłębiłem się w temat i natrafiłem na podstawowy problem, szukając w innych tego poradniach również nie znalazłem odpowiedzi na moją zagwostke: gdzie i jak połączyć jedno z drugim ? Nigdzie nie ma podanych ścieżek gdzie konkretnie wrzucać angulara, do katalogu symfony web ?
komentarz 29 marca 2019 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Ja niestety nie podpowiem Ci dokładnie, bo nie używałem nigdy symfony, ale jedno jest pewne - traktuj backend i frontend jako dwie osobne aplikacje. Frontendem bijesz requesty do endpointów backendowych a backend robi co ma robić - obsługuje bazę, wysyła dane, zapisuje je itp.

Zobacz sobie przykład na yt na kanale TraversyMedia - ma tam kilka filmików odnośnie backendu/frontendu. W ostatnim filmiku o NestJS robi cały backend a front to tylko przeglądarkowy feature - tak może spojrzysz na to inaczej

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 października 2019 przez Marcin Jaworski Nowicjusz (140 p.)
Witam,
Robi się to po to aby całkowicie oddzielić backend od front endu. Technicznie to wygląda tak, że programiści od backendu budują z wykorzystaniem Symfony API. A ci od frontu korzystając z tego API (odbieranie wysyłanie danych) budują aplikację dla użytkownika końcowego. Jest jeszcze taki myk, że aplikacja nazwijmy to frontowa może korzystać z wielu API.
0 głosów
odpowiedź 25 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jak najbardziej można tak robić, a ja jestem wielkim zwolennikiem jasnego rozdzielania API i frontów. Z doświadczenia powiem Ci, że utrzymanie takiego kodu jest naprawdę dużo przyjemniejsze. Front siedzi w jednym repo, API w innych i każdy pracuje tylko nad swoim kawałkiem kodu. Szczerze to nie widzę za bardzo sensu wracania do dawnych monolitów, mamy w firmie jeszcze parę apek jako monolity w php serwujące html i nie jest to fajne w rozwijaniu i utrzymaniu. Niezależny front i endpointy w API to super rozwiązanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 181 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...