• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyciski w canvas

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2019 w JavaScript przez EteerYT Początkujący (480 p.)
Tak jak w temacie, czy wie ktoś może jak w canvas wyświetlić przyciski, tak aby były w pełni funkcjonalne oraz jak wyświetlać w canvas divy (jeśli jest to wogóle możliwe), niestety dopiero zaczynam z canvas i nie wiem jak to zrobic :(

Wiem że canvas wyświetla obrazy, można ją odświeżać, animować itd... chodzi o to że chciałbym, np. kliknąć w przycisk, który jest w canvas i po jego kliknięciu wyświetlił się równiez w canvas div z jego zawartoscia.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Możesz narysować prostokąt, nanieść na niego tekst i sprawić, że będzie wyglądał jak button - następnie pobierasz pozycję kursora względem krawędzi canvasu i po kliknięciu w canvas sprawdzasz, czy pozycja 'buttona' i kliknięcie użytkownika na siebie nachodzą - dzięki temu możesz stworzyć coś na kształt kliknięcia buttona. Jednak żaden tag w rodzaju "button" nie pojawi się w html-u. Takie rozwiązanie sprawdzi się co najwyżej w jakiejś gierce HTML5.

Canvas działa jak Paint na Windowsie - rysujesz coś, możesz następnie wyczyścić pole, lub narysować coś na wcześniejszej powierzchni. Nie znajdziesz tam żadnym tagów html - możesz tylko namalować "zawartość diva" na warstwie buttona - przykrywając go.

Możesz też utworzyć obok tagu canvas element div z jakąś zawartością, nadać mu coś w rodzaju "display: none" i dopiero po kliknięciu w button w canvasie nadawać mu z poziomu Js-a "display: block".

Nie wiem dokładnie co chcesz zrobić.
komentarz 18 marca 2019 przez EteerYT Początkujący (480 p.)
Sprawa wygląda tak że, zamierzam napisać jakąś gierkę na przeglądarce właśnie m.in. w html5 jak patrzyłem to takie gry jak np. agar.io, diep.io itp. wykorzystują canvas, a np. w takim diep.io ulepszasz statystyki klikając w przycisk po zdobyciu określonej liczby punktówni to wszystko dzieje się w canvas za pomocą skryptu JavaScript, a ja niestety jestem totalnie zielony z canvas, a w JS już coś robiłem i wiem jak on działa ^^

Więc podsumowujac zamierzam stworzyć grę w canvas, w której jest interakcja m.in. z buttonami, klawiszami na klawiaturze (to już umiem) i zobaczy się co jeszcze ;)
komentarz 18 marca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

No to tak jak z wszystkim - najlepiej zacznij od początku. Najpierw zobacz jak się ustawia kolor i grubość linii, potem zacznij rysować ścieżki, kształty i sprawdź dodawanie tekstów. Działa to wszystko w ten sposób, że rysujesz coś - a następnie rysujesz na tej powierzchni nową rzecz (lub zmazujesz i rysujesz) a jeśli chcesz dodać animację, to rysujesz kształt i w pętli co kilka sekund kolejno przesuwasz pozycję - zmazujesz - przesuwasz pozycję i rysujesz - zmazujesz. 

Ja zaczynałem z tego tutoriala i zawsze będę polecał, powinien Ci naświetlić jak to wszystko działa. 

Później możesz się zainteresować takim narzędziem jak "Phaser" - ale najpierw raczej naucz się rysować proste kształty. 

komentarz 18 marca 2019 przez sapero Gaduła (4,100 p.)

@EteerYT, zainteresuj się programem construct 2, możesz tam wyexportować canvas w dokumencie html i oddzielnie nanieść inputy które będą powiązane z logiką przypisaną do elementów w canvas, jest integracja JS itd.. polecam

komentarz 18 marca 2019 przez EteerYT Początkujący (480 p.)
Ja już zrobilem 16 godzinny poradnik do canvas na kursownik.pl (robił asteroids i bombermena, ale bardzo mało w bombermenie zrobił) i szczerze powiem nie za bardzo rozumiem pewne rzeczy np. żeby animacja wykrywała kolizję z innym obiektem (według mnie zanim się animacja poruszy powinno się sprawdzać czy przed nią nie jest jakiś obiekt z którym powinna być kolizja no i jesli jest to się nie poruszy a jeśli nie ma to wiadomo, ale problem w tym że nwm jak zrobić aby obiekt poruszał się o 1 kratkę bo x i y w danym obiekcie jest obliczany w lewym goryng rogu obrazka, a nie od lewego górnego rogu do prawego dolnego :/ )

Chętnie przestudiuje poradniki związane z takimi rzeczami ;), i dzięki za link do poradnika chętnie go obczaje. ^^

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 323 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2023 w JavaScript przez Dariusz Hozer Użytkownik (920 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 124 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 138 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...