• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie strony intenetowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2019 w PHP przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Witam jestem początkującym programistą jeśli w ogóle mogę się tak nazywać, chciałem stworzyć własną stronę  internetową ale napotkałem mały problem i liczę na to że osoby bardziej doświadczone od mnie mi po prostu pomogą. Chciałem stworzyć listę coś w stylu listy produktów ale każdy z tych produktów chce opisać w nowej stronie i tu jest problem bo musiał bym stworzyć 70 plików html i nie bardzo mi się to widzi ,czy był by ktoś tak miły i wyjaśnił mi tylko szybszy sposób stworzenia tych stron? obił mi się o uszy język PHP żeby móc zaprogramować dodawanie tych stron ale czy mógł by mi ktoś to po prostu ładnie i w miarę prosto wytłumaczyć?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Najlepiej zapisywać takie dane do bazy danych i zrobić jedną templatkę html, która będzie napełniana odpowiednimi danymi. Generalnie jest to szeroki temat, ale proponuję abyś wziął sobie jakiś kurs np. PHP czy książkę, chyba w każdej są opisane podstawy takich operacji i małymi kroczkami wszystko opanujesz.
komentarz 4 marca 2019 przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Okej całą liste mogę trzymać w bazie danych ale chciałbym żeby po naciśnięciu na jeden produkt z listy która będzie zawierać powyżej 70 elementów otworzył mi się w nowej stronie z opisem tego produktu i teraz mi chodzi tylko o to że nie chce tworzyć nowej strony html i jej od nowa dekorować dla 70 elementów, tylko chce żeby mi się z automatu utworzyła nowa strona a ja żebym mógł dodać tylko nazwę produktu opcje jego i opis coś co ciała może jak forum ,na forum dodajemy tylko nowy wpis ale cała reszta strony wizualna pozostaje bez zmian i mi chodzi o to samo chce dodać nowy element ale dla każdego z nich tło będzie takie samo. Nie wiem czy dobrze tłumacze ciężko jest mi to opisać
komentarz 4 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ponownie powiem to co wcześniej, weź sobie jakiś kurs podstaw np. php i baz danych, poświęc mu tydzień, a sam zobaczysz co i jak i sam sobie odpowiesz na Twoje pytania :) Aby Ci odpowiedzieć, trzeba by z tego wątku zrobić kurs PHP...
komentarz 4 marca 2019 przez Grozmo Użytkownik (750 p.)
Czyli aż tak xd, okej jutro w takim razie idę do biblioteki uniwersytetu Łódzkiego wypożyczyć książki PHP dziękuję za nakierowanie mnie.
komentarz 5 marca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

idę do biblioteki uniwersytetu Łódzkiego wypożyczyć książki PHP 

Zwróć uwagę na rok wydania. Z polskich to raczej jest mało dobrych. 

komentarz 5 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Zwróć uwagę na rok wydania.

w sumie tu bym dyskutował... jakiś czas temu trafiła mi w ręce książka: https://helion.pl/ksiazki/php-5-praktyczny-kurs-wydanie-ii-marcin-lis,ph5pk2.htm#section6_shift

co prawda nie piszę już długo w PHP, ale zwróciłem uwagę na rozdział 5 Obiektowy PHP i powiem Ci, że wg mnie facet bardzo fajnie opisuje podstawy obiektowości i dobrze to wyjaścia dla osób początkujących. Czytałem sporo książek programistycznych zarowno do PHP jak i JS czy ostatnio Javy i w żadnej nie spotkałem tak fajnych opisów jakie ma Marcin Lis.

Oczywiście w kwestii funkcji czy niektórych elementów składni itp. to jest ona na pewno nieaktualna, ale to nie jest wg mnie aż tak istotne. To tak samo jak masa ludzi narzeka na złe tlumaczenia... niedawno czytalem serię o Javie Horstmanna w polskiej wersji Helionu i fakt, wiele tłumaczeń jest śmiesznych (Garbage Collector === śmieciarka :D ) ale co to ma za znaczenie? Książka jest wg mnie po to aby nakreślić ogólnie jakiś temat a potem i tak siedzisz w dokumentacji, nie oszukujmy się, czy na codzień korzystasz w kodowaniu z książek czy wolisz szybko wejść w docs i znaleźć co potrzeba :) ?

Także nie skreślałbym książek tylko przez datę, czy przez złe tłumaczenia (ty o tym nie piszesz, ale jest wiele takich negatow na helionie w ocenach).

komentarz 5 marca 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Nie zgadzam się niestety. To co IMO pokazuje Marcin Lis to zła strona php. Potem wszyscy są przekonani że... połączenie do bazy? Napiszemy swoje. Walidacja? Po swojemu. Routing? Nowa strona? nowa_strona.php

Krótko mówiąc unikać.
komentarz 5 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

i tak i nie... moim zdaniem warto wiedzieć choćby w podstawowym stopniu co się dzieje "pod spodem", a nie tylko w ciemno używać gotowych modułów itp.

połączenie do bazy? Napiszemy swoje. 

moim zdaniem nic nie zaszkodzi, jak każdy choć raz zrobi całowicie samodzielnie taką operację, to tak samo jak np. z ajaxem w JS. Osobiście uważam że fajnie na etapie nauki zrobić samemu obsłuę XHR np. na Promisach, mimo, że potem i tak korzystasz z libek itp. ale wiesz co tam się dokładnie dzieje. Sam od pewnego czasu wchodzę trochę w Javę i Springa i przyznam, że nie czuję, aby "zabawy" w bardziej nisko poziomowe operacje jakoś zaszkodziły mi w pisaniu kodu produkcyjnego... wiadomo, że np. od połączeń z bazą używam na prodzie gotowych rozwiązań wypracowanych zarówno w samym frameworku jak i przez lata w firmie, ale nie zaszkodzi wiedzieć co tam się może pod spodem dziać... to też okazja aby trochę pobawić się językiem...

Walidacja? Po swojemu.

a co jak Ci powiem, że są naprawdę spore projekty gdzie wiele walidacji jest w pełni customowych :)? i mówię tu o prodzie, nie o jakiś projektach uczelnianych itp.

Routing? Nowa strona? nowa_strona.php
 

Jeśli to książka o podstawach PHP to nie widzę powodu aby robić inaczej. Jak ktoś pozna trochę język to potem wejście w jakiś framework, systemy szablonów itp. to żaden problem.

Krótko mówiąc unikać.

Każdy ma swoje zdanie :) Ja uważam, że książka to tylko pewna podstawa, baza która ma zainteresować problemem, a dalej i tak szukasz wszystkiego w docs, na SO itp. Wskaż mi choć jeden tydzień swojej pracy gdy ani razu nie zajrzałeś do dokumentacji czy SO :) (urlop się nie liczy :P)

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2019 przez niezalogowany
Jeśli jesteś początkującym programistą i chcesz zacząć od PHP, to zacznij od C# i platformy ASP.NET Core 2.

W C# możesz pisać aplikacje web, mobile, desktop (multiplatformowe).

Jeśli chodzi o tworzenie stron to w C# pisze się cześć backendową, jeśli chodzi o front to JavaScript i np Vue Js.

Albo zacznij od JavaScriptu możesz pisać  front i backend.

W każdym razie jako, że jesteś początkujący, to odraczał bym Ci zaczynać od PHP w obecnym czasie.
–1 głos
odpowiedź 5 marca 2019 przez Vorczu Początkujący (390 p.)
Cześć, chciałem wtrącić 3 grosze.
Jeżeli zaczynasz z programowaniem stron to może warto zacząć od C# i ASP.NET?
Myślę że programowanie aplikacji webowych dostarczy ci wiele frajdy oraz możliwości pracy na obecnych technologiach.
W przypadku który opisujesz świetnie sprawdziłby się własnie ASP.NET ba dodatkowo uczysz się samego C# który pozwala ci następnie na pisanie programów okienkowych np. bezpośrednio związanych z aplikacjami internetowymi.
Gdybyś się zdecydował lub chciał sprawdzić to polecam tutoriale z pragimtech.com :)
komentarz 5 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tak się zastanawiam, czy nie lepiej jak już to polecić np. Javę? Możesz też robić apki desktopowe, mobilne, back-end serverowy itp. Nie mam doświadczenia w C, ale jak tak czasami czytam jakieś porównania kodowania to wydaje mi się, że Java jest chyba przyjemniejsza, można też wejść w Kotlina ale to w sumie blisko Javy siedzi więc nie ma wielkiej różnicy.
komentarz 5 marca 2019 przez Vorczu Początkujący (390 p.)
Może być i tak że masz rację!
Ja kompletnie nie ruszyłem jeszcze Javy więc dałem tylko sugestię ale jak zwykle, ile osób tyle opinii.
Czy to będzie Java, C czy PHP najważniejsze żeby dobrze się pisało :)
komentarz 5 marca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Czy to będzie Java, C czy PHP najważniejsze żeby dobrze się pisało :)

Dokładnie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 252 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 113 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 682 wizyt

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...