• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwszy raz z Bootstrapem, Code-review.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2019 w HTML i CSS przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)

Hej, od jakiegoś tygodnia staram się nauczyć Bootstrapa,scss,bem. Postanowiłem zrobić prostą stronę za pomocą tych narzędzi aby zobaczyć jak to wygląda w "projekcie", niestety okazało się że mam bardzo ubogą wiedzę i umiejętności pomimo obejrzenia kilku tutoriali, prosił bym o sprawdzenie kodu i wyłapanie największych baboli oraz może jakieś rady ,które pomogą mi przyswoić wiedzę.

kod

live

1. strona robiona z zamysłem mobile first

- w dalszym procesie był plan aby dodać jakąś galerie,efekty skew itp.

ps. dziękuje z góry za pomoc, mam nadzieje że uda mi się napisać jeszcze raz wszystko korzystając z lepszych praktyk. Pozdrawiam

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
wybrane 1 marca 2019 przez Stoprocent
 
Najlepsza

Hej, oto co wyłapałem:

HTML:

Dlaczego ustawiłeś lang="en" kiedy cała strona jest kierowana do polskojęzycznego grona odbiorców?

Brakuje  <meta name="description">

Czy jest sens pobierać cały plik font awesome kiedy potrzebujesz zaledwie 7 ikon? Znajdź jakąś paczkę icon fontów (na przykład icomoon.io) lub jeszcze lepiej ikonki w wersji svg. +dostępność.

Jak już będziesz miał logo - ustaw faviconkę.

Linki z google fonts przeniósłbym ponad linki z plikami CSS. Dodatkowo jeden i drugi font możesz pobierać jednocześnie. Google wygeneruje link w którym oddzieli je znakiem "|". Ps. ten "Luckiest Guy" totalnie mi tutaj nie pasuje.

Rozumiem, że tekst "logo" to tylko taki placeholder, więc Ci nie powiem, że kolor hovera mi się nie podoba 

id które służą jako odnośniki w nawigacji powinny być po polsku - jak reszta strony.

Po kliknięciu numeru telefonu oczekiwałbym innego zachowania... spróbuj z <a href="tel:48504761688"> 504-761-688</a>

Hover numeru telefonu i "Odwiedź nas" słabo kontrastuje z tłem moim zdaniem.

Nie wiem dlaczego te alty przy zdjęciach są puste, ja bym uzupełnił...

CSS:

Szare tło w "sosy/napoje" wygląda mi bardziej jakby coś przestało działać w pliku css niż jako oferta specjalna. + słabo widoczne.

W h1 masz " REUBEN PASTRAMI" - dlaczego nie napiszesz tego normalnie i nie nadasz "text-transform: uppercase"?

Selektory: ".menu .single-menu img" i "p.lead" ...więc stosujesz BEM czy nie stosujesz? Cała metodologia sprowadza się do nie stosowania tego typu selektorów. Napisz stronę bez Bootstrapa i podeślij do oceny. Stosowanie BEM-a nadpisując jednocześnie style Bootstrapa to ciężka przeprawa.

Bootstrap sam ustawia box-sizing: border-box

JS:

Może zaaplikuj jakiegoś scrollspy lub usuń to podświetlenie dla "Start"? Ten link ciągle się świeci i jest jakby aktywny mimo, że jestem już w sekcji footer + nie ma dla niego hovera.

komentarz 1 marca 2019 przez Stoprocent Użytkownik (930 p.)
Dziękuję, trochę zmieniłem ,daj znać jak będziesz miał chwile czy jest lepiej. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 971 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w HTML i CSS przez name() Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 994 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w HTML i CSS przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 3 września 2018 w HTML i CSS przez Toran138 Nowicjusz (210 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...