• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 8k - Dell XPS, MB Pro - coś innego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Cześć.

Planuję zakup laptopa do pracy, głównie CPU-heavy programowanie (algorytmy, data science i machine learning).

Wystarczy mi 13 cali, głównie będę pracować pod monitorem.

Zastanawiam się nad MacBook Pro:

https://bit.ly/2T5hlv9

Oraz nad Dell XPS:

https://bit.ly/2GXorLx

Nie zamierzam pracować na Windowsie - w przypadku Della mogą być problemy z postawieniem Linuxa z powodu Touchscreena, a na Macu nigdy nie pracowałem - warto się uczyć nowych rzeczy.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Bardzo ciekawy jest tez nowy Zenbook

ASUS ZenBook Pro UX480 i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10P (refflink)

Jeżeli nie przeszkadza Ci model 14 calowy.

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2019 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Mialem przyjemnosc pracowac na obu. Oba sa wykonane super. Atualnie korzystam z maca, ale ostatnio zastanawialem sie zeby kupic tego della + linuxa i mysle, ze tez by bylo fajnie. Musisz sie zastanowic czy wolisz linuxa czy osx. Zaraz pewnie pojawia sie komentarze, ze nie bierz macbooka bo przeplacasz, ale moim zdaniem nie ma co sluchac takich ludzi, bo wiekszoc z nich na macu nie pracowala. Nigdy nie spotkalem sie z zadnym problemem na osx, a uzywalem go do programowania i grafiki 3d.

Wiec wybor to beda tylko i wylacznie twoje preferencje.
komentarz 22 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
A powiedz mi, jak to jest z portami na Macu?
Z tego, co wiem, to MBP ma 4 porty TB - przejściówki były w zestawie?
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Ten Dell był dostępny w wersji Developer z Ubuntu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 900 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 125 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...