• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne(niestacjonarne) a przydatność laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
150 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez djm97 Nowicjusz (230 p.)
Witam. Z racji tego, że będę zaczynał studia informatyczne(niestacjonarne) chciałbym się Was zapytać jak to jest z przydatnością laptopa ? Zastanawiałem się nad kupnem i zadawałem już pytania odnośnie kupna, jednak chciałbym wiedzieć jak to faktycznie wygląda. Przydaje się na zjazdach czy spokojnie wystarczyłby PC w mieszkaniu ? Dodam jeszcze, że obecnie posiadam laptopa Dell Latitude e6520 i szczerze nie wiem czy inwestować w jakiegoś lepszego laptopa czy zostawić tego a kupić PC.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 lutego 2019 przez Jeesup Nowicjusz (240 p.)
Zależy jak ci się będzie układać plan, z doświadczenia mogę powiedzieć, że ja brałem laptopa jak miałem zajęcia związane z kierunkiem. Na początku możesz mieć dużo przedmiotów typowo matematycznych, gdzie komputera tak bardzo się nie używa. Ale później jak będziesz mieć zajęcia bardziej związane z informatyką to zalecam używać laptopa, komputery uczelniane często resetują dane po restarcie więc musisz pamiętać o robieniu kopii tego co robisz na zajęciach, a mając laptopa masz wszystko przy sobie.

Co do laptopa, to ciężko jest stwierdzić, ale jeżeli wspiera wirtualizację to nie powinno to stanowić problemów (niektóre zajęcia mogą być np. na linux'ach)
komentarz 16 lutego 2019 przez djm97 Nowicjusz (230 p.)
Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź. Właśnie widziałem plan z ubiegłego roku i pierwszy rok głównie przedmioty matematyczne były, na drugim roku dopiero były przedmioty typowo informatyczne i programowanie. Dlatego trochę jestem w kropce, nie ukrywam, że lubię sobie od czasu do czasu pograć dlatego się zastanawiam czy zainwestować w lepszego laptopa, czy w tej samej cenie złożyć dobrego PC a zostać przy tym laptopie co mam.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 152 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 334 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 445 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez ptomeccc Użytkownik (800 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...