• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciąg liczb, w pewnych miejscach słowa zamiast liczb.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
258 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2019 w C i C++ przez matwaj91 Nowicjusz (180 p.)

Witam. Chciałbym się  na początku przywitać bo to mój pierwszy post na forum. :) Mam do rozwiązania zadanie, w którym trzeba wypisać liczby od 0 do 100. Dla każdej wielokrotności liczby przykładowo może to być 5, program zamiast liczby ma wyświetlić słowo. Stworzyłem już program gdzie wyświetla się cały ciąg liczb razem ze słowami w odpowiednich miejscach, ale obok słowa wyświetla się też liczba. Ma ktoś pomysł jak pozbyć się liczb, żeby w odpowiednich miejscach wyświetlało się tylko słowo?  Pozdrawiam :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2019 przez preprocesor Obywatel (1,300 p.)
wybrane 8 lutego 2019 przez matwaj91
 
Najlepsza

Mam już jeśli to jest proste zadanie które nie ma polegać na podmianie liczby na łańcuch tekstowy w zmiennej tylko polega na samym wypisaniu liczb i słów żeby to wizualnie wyglądało to ja proponuje tak:

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
    int tablica[100];
    for(int liczba=0;liczba<=100;liczba++)
    {
        cout<<liczba<<"\n";
    }
    cout<<"\n";
    for(int liczba=0;liczba<=100;liczba++)
    {
        if(liczba%5==0)
            cout<<"slowo\n";
        else
            cout<<liczba<<"\n";
    }




    return 0;
}

 

komentarz 8 lutego 2019 przez preprocesor Obywatel (1,300 p.)
Cześć. Tablice stworzyłem w poprzedniej wersji kodu. Edytując zapomniałem ją skasować. Jest to element zbędny. Kod działa prawidłowo z nią czy bez niej. Oczywiście lepiej bez niej żeby nie obciążać pamięci. Licznikiem jest liczba. Musi być ona mniejsza bądź równa 100 bo nie wypiszę setki.
komentarz 8 lutego 2019 przez niezalogowany
Ooo faktycznie. Niezbyt się przyjrzałem i myślałem o tym jak o indeksie tablicy. Wszystko wyjaśnione.
komentarz 8 lutego 2019 przez matwaj91 Nowicjusz (180 p.)
Nawet nie wiedziałem, że w taki łatwy sposób można wykonać to zadanie. Dzięki za poświęcony czas ;) Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2019 przez preprocesor Obywatel (1,300 p.)
Witam Cię na forum. Jeśli będę mógł to pomogę. Nie koniecznie dzisiaj bo jest późno. Jednak czy mógłbyś wkleić ten kod. Można to zrobić odpowiednim przyciskiem w edytorze odpowiedzi l posta. Na sucho to wątpię żeby ktoś mógł pomóc. Bez widocznego kodu jest ciężko coś powiedzieć.
0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2019 przez preprocesor Obywatel (1,300 p.)
edycja 8 lutego 2019 przez preprocesor
Jak teraz o tym myślę to wygląda na to, że dodajesz słowo do zmiennej (lub czegoś innego, nie widzę kodu) przechowującej liczby. Proponuje zamiast dodawać podmienić liczbę na słowo przed jej wyświetleniem. Można by też zrobić tak, że jeśli generujesz liczby za pomocą pętli for(int i=0;i<=100;i++), zmiennej liczba=0;cout<<liczba<<"/n", przypisania liczba=liczba+1

można zapisać od razu te liczby w tablicy następnie je po podmieniać. Oczywiście ta tablica będzie miała typ int więc potrzebna będzie inna zmienna która będzie współpracować z tą tablicą.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 644 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 71 wizyt
pytanie zadane 15 września 2020 w JavaScript przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...