• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Redefinicja nagłówka - Błąd przy kompilacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w C i C++ przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
edycja 17 lipca 2015 przez arek01996

Witam,

Mam problem z c++

Piszę program w którym musze często inkludować nagłówek. Sęk w tym, że gdzieś mi wyskoczyła redefinicja nagłówka i wyskakuje błąd w kompilatorze więc takową klasę przerobiłem dodając ify od preprocesora:

#ifndef UPDATEABLE_H
#define UPDATEABLE_H

class Updateable
{

public:
    virtual void Update( float dT ) = 0;

};

#endif

 

Niestety przy takim rozwiązaniu program przestaje się kompilować... Nie wyświetla się żaden błąd lecz zapytanie "Wydaje się, że program nie jest jeszcze zbudowany, Zbudować teraz?' - i tak w kółko ilekroć daję "kompiluj"

Używam CodeBlock.

ps. Zamieniając cełe te polecenia preprocesora na jeden

#pragma once

Błąd dalej występuje.

 

// Edit

Nawet jak przywrócę wszystko do stanu przed modyfikacją. dalej ten je*any komunikat się wyświetla i nic się nie kompiluje...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
wybrane 21 lipca 2015 przez arek01996
 
Najlepsza

Witam
Mój kolega miał kiedyś problem z ciągłym wyświetlaniem tego komunikatu, o którym piszesz. Metodą "na czuja" zmieniłem tryb z Release na Debug na odwrotnie i przestało mu wyrzucać ten komunikat. Może z Twoim przypadku jest to samo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w C i C++ przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2022 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2022 w C i C++ przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...