• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bezpieczeństwo IT , Studia mgr, Kursy office microsoft

Object Storage Arubacloud
0 głosów
332 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dwyanek Nowicjusz (120 p.)

Cześć 

Jeżeli pytanie się powtórzyło to przepraszam , przeglądałem forum i dokładnie tego nie znalazłemMam do was pytanie. Skończyłem aktualnie studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, bardzo zainteresowała mnie właśnie dziedzina Security IT i chciałbym pójść studia mgr w kierunku właśnie IT. I chciałbym się zapytać. Czy uważacie że lepiej mieć studia inżynierskie w kierunku informatycznym i dalej kontynuować w stopniu magisterskim czy osoba która nie miała styczności można powiedzieć z podstawami poradzi sobie na studiach mgr ? Bardzo zainteresował mnie kierunek o blockchain na Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie  (oczywiście nie chodzi o spekulacje na bitcoinie) smiley lecz bardzo zainteresowała mnie ta technologia i jej wykorzystanie w przyszłości oraz aktualnie powoli uczę się programowania w Pythonie póki co samodzielnie (od jesieni w szkole IT gdyż aktualnie jestem za granicą)  więc, jak uważacie czy obowiązkiem jest ukończenie studiów inżynierskich i droga dla osób po innych kierunkach jest skreślona ze względu na brak wiedzy czy z kolei osoba która ma motywacje i nie jest problemem siedzenie codzienne w książkach i przy komputerze.

Drugie pytanie mam odnośnie Security IT. Chciałbym się was zapytać od czego mógłbym zacząć się uczyć w kierunku security IT, głównie chciałbym korzystać z kursów na Udemy (tak jak robię to teraz ) , język angielski nie jest problemem. Wiem że książki były podane  w innych pytaniach więc chciałbym się was poradzić , na co warto zwrócić uwagę ? :) 

Trzecie pytanie być może  bardzo banalne lecz mam problem ze znalezieniem tego. Czy orientujecie się czy i gdzie można uzyskać wartościowe certyfikaty z Office. Może są egzaminy które organizuje Microsoft ? 

Bardzo dziękuje wszystkim za pomocsmiley

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Twój obecny kierunek nie ma dużo wspólnego z informatyka. Co do studiów to ja uważam że możesz mieć ciężko je skończyć ponieważ na studiach inżynierskich jest sporo informacji które wykorzystasz na mgr. Znam kilka osób co skończyły mgr z infy studiując wcześniej matmę. Idź zobaczysz sam ale ja myślę że możesz mieć problem i korepetycje mogą być nie uniknione. Co do security to ja wiem że dobre pieniądze i sława i szpan jak coś wykryjesz. Jednak by coś wykryć to trzeba mieć mega zarąbiste umiejętności i wiedzę jak to wszystko hula pod spodem. Nie kiedy przydaje się też szczęście ;) co do certyfikatów to jest coś takiego jak Microsoft Virtual Academy.
komentarz 25 stycznia 2019 przez Dwyanek Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje za pomoc :)

Jakie masz na myśli przedmioty jeżeli masz na myśli korepetycje ? Matematyka ? Czy coś jeszcze ?

Pytam aby być wcześniej przygotowanym :)
komentarz 25 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Myślę o korkach z matmy i z programowania.
komentarz 25 stycznia 2019 przez Dwyanek Nowicjusz (120 p.)
Rozumiem. A jakie języki ? C , C++ szczególnie ?
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
edycja 25 stycznia 2019 przez k.wichura
Przede wszystkim jezeli studia magisterskie z bezpieczenstwa IT sa kontynuacja stopnia inzyniera to nikt Cie nie przyjmie na studia magisterskie z tego kierunku. Ew nie zrobi tego bez testow i nadrabiania przedmiotow podstawowych ze studiow inzynierskich.

Od siebie polecam zaczac od poczatku na inzynierce albo po prostu zabrac sie za kursy CISCO. istnieje certyfikat cisco Security. Jednak tez nie bedzie latwo. Z tego co sie orientuje certyfikaty cisco to jedyne szanowane w IT.
komentarz 25 stycznia 2019 przez Dwyanek Nowicjusz (120 p.)
Rozumiem. Dziekuję za pomoc :)

Oczywiście rozumiem że to jest długi proces i trzeba podejść do tego z cierpliwością i przede wszystkim ciężką pracą. Uważasz że kursy CISCO można robić bez wiedzy inżynierskiej ?
komentarz 25 stycznia 2019 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Mozna.

CCNA mozna zrobic przerabiajac ksiazke. Pozniejsze etapy nie wiem.  :)

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 22 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez asfreestyle Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...