• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ praktyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
354 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2019 w C i C++ przez wmcz Nowicjusz (200 p.)

Cześć. Jako swój pierwszy język wybrałem C++. Chcę poprosić o poradę. Czy w ramach praktyki lepiej zająć się projektem Euler czy może próbować robić projekty stąd: zadania c++ ?

A może jeszcze coś innego?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Są to zadania zupełnie innego rodzaju. Zadania z Project Euler to zadania skupione na algorytmice, uczące raczej logicznego myślenia, bliskie matematyce. Zadania z drugiej listy to z kolei lista projektów, które w dużej części są praktycznymi narzędziami, któktór mógłbyś później używać. Ich wykonanie będzie wymagało rownies własnego researchu i często korzystania z zewnętrznych bibliotek, jest to bliższe temu na czym polega rzeczywista praca programisty. Poza tym, daje sporą dowolność. Są tu też projekty związane z matematyką, więc jeżeli będziesz je robić po kolei (trochę to potrwa, polecam nie uznawać tych bardziej złożonych projektów za ukończone „bo działa”, a bardziej je rozwijać). Ja wybrałbym tę drugą.

edit: Aha, nie sugeruj się kolejnością na tej liście :)
2
komentarz 20 stycznia 2019 przez wmcz Nowicjusz (200 p.)
Czyli mogę robić w sumie to i to. Algorytmika i logiczne myslenie warto rozwijac.

 

No wiem, zaczne od prostszych, szkoda, ze to nie jest ulozone poziomem trudności.
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Euler brzmi jak mało programowania a dużo matematyki. Lista pomysłów na projekt jest bardzo spoko. Problemy algorytmiczne znajdziesz też tutaj: https://pl.spoj.com/problems/latwe/. Z rozróżnieniem poziomu trudności i możliwością weryfikacji poprawności.
komentarz 21 stycznia 2019 przez wmcz Nowicjusz (200 p.)
Super, dzięki. Mam 3 stronki to wystarczy na długo :)
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2019 przez wmcz Nowicjusz (200 p.)

Bardzo dziękuję za pomoc. Zdecydowałem rozwiązywać zadania ze SPOJ, Project Euler oraz z tej listy projektów. Mam natomiast jeszcze jedno pytanie. 

Uczę się z kursu na Udemy. Kurs jest w języku angielskim. Myślę, że to pewnie nic dziwnego, ale niektórych rzeczy kompletnie nie rozumiem. Pewno przez to, że to dopiero początki. C++ bawię się ze 2-3 dni, jestem w module 6. Variables and Constants. 
kurs

Po ukończeniu tego kursu chciałbym przerobić jeszcze ze dwie książki, jedną w języku polskim i jedną w języku angielskim. Chciałbym zapytać czy to co wybrałem będzie okej, tak dla utrwalenia sobie tego co zrobię w kursie i znalezienia pomysłów co dalej. 
Polska książka - autorstwa B.Stroustrup

i druga najlepsze odpowiedzi z SO zebrane w formie PDF

Jeszcze nie wiem co chcę zrobić ze zdobytą wiedzą, ale mam cel, znaleźć jakiś staż w IT w tym roku oraz pójść na studia. Interesuje mnie infosec, ale chcę zacząć od C++ oraz linuxa ubuntu i podstawowych zagadnień IT typu to co na cybrary czy to: zbiór fajnych rzeczy - github
 

Pozdrawiam
 

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2019 przez wmcz Nowicjusz (200 p.)
Mam dwa nowe pytania.

1)Napisałem prosty kalkulator BMI. Na tę chwilę oblicza tylko BMI. Chciałbym dodać do niego funkcjonalność, która pozwoli wypluwać na jaki stan wskazują dane. Otyłość, nadwaga, waga prawidłowa i tak dalej. Da się to zrobić w rozsądnym czasie jakoś matematycznie, np.implikacje? Tyle mi do głowy wpadło. Czy powrócić do tego po przerobieniu if, else?

2)Do tych, którzy pisali taki kalkulator, z ciekawości. W jakiej formie zostawialiście wynik? Bo szczerze mówiąc nie podoba mi się wynik z liczbami po przecinku. W internecie prawie wszędzie błędny wzór, bez przemnożenia wyniku. Jak to wyglądało u Was?
2
komentarz 22 stycznia 2019 przez niezalogowany
Powinieneś założyć nowy temat. Opisz w nim dokładniej problem nr2.
komentarz 22 stycznia 2019 przez wmcz Nowicjusz (200 p.)
Okej, dzięki. Myślałem, że będę wrzucał wszystko tutaj, by nie tworzyć licznych tematów. Pozdrawiam!
komentarz 23 stycznia 2019 przez niezalogowany
Gdybyś tu wszystko wrzucał zrobiłby się bałagan i osoby mogące pomóc niekoniecznie by tutaj dotarły. Gdy pojawi się odpowiedź w temacie co wybrać do nauki to nikt nie spodziewa się czegoś innego. Zakładając nowe pytanie z poprawnym tytułem, szczegółowym opisem i w prawidłowej kategorii masz większą szansę na otrzymanie odpowiedzi jak i na weryfikację ich przez społeczność ;)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 346 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 296 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...