• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Generator ogranicznego tekstu na obrazku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w PHP przez Patryk Kania Początkujący (310 p.)

Potrzebuję jakieś funkcji lub czegoś do ustawienia fontsize.

Ogólnie to mam skrypt, który generuje trzy teksty (1 w środku i dwa góra/dół [ta sama wartość w POST], tylko tekst na górze jest obrócony o 180 stopni. Wszystko generuje imagemagick. Problem jest w tym, że w przypadku dużej ilości tekst wychodzi poza obramowanie obrazka (które jest stałe 970x946), próbowałem tworzyć warunki fontsize zależne od ilości znaków, ale to trochę lipa. Mógłby ktoś coś doradzić ? Chodzi o to aby odstępy tekstu od lewej i prawej były równej, tak samo odstępy od góry i dołu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

A czemu nie załatwisz tego CSSem?

https://codepen.io/anon/pen/dwxZry?editors=1100

O ile dobrze zrozumiałem problem.

Z divem drugim możesz sobie poradzić na kilka sposobów:

1. Zamiast stałego width: 970x946 dać 100%.

2. overflow: scroll;

3. Limit znaków jakie można wpisać do tego kontenera.

Do tego można dodać tę funkcję z font-size z minimalnym wyjściem ~20px.

komentarz 19 stycznia 2019 przez Patryk Kania Początkujący (310 p.)
Tzn. wszystko na ten moment dzieje się w imagemagick na imagickimage i imagickdraw.

Użytkownik wpisuje w HTML w formularz tekst główny i tekst boczny (2x jest wygenerowany), to wszystko idzie POSTem do pliku, gdzie jest tworzony obiekt imagemagick image i draw, na drawie jest ustalany fontsize itd. a następnie jest dodawany do image.

Jest jeszcze taki pomysł, aby tekst z posta był obrazkiem i był skalowany do odpowiednich rozmiarów funkcją resize i potem dodawany do obiektu image, ale coś mi to nie działa. Ogólnie problem tylko jest z tym fontsizem ;/
komentarz 19 stycznia 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Ajajaj. Obawiam się, że nie mogę ponad to pomóc. Nigdy nie potrzebowałem skorzystać z Imagick, przez co moja wiedza o nim jest nijaka.

Gdybyś nie dostał odpowiedzi na forum to ja bym spróbował opisać ten sam problem na grupie PHPers, jest tam masa cała rzesza doświadczonych developerów PHP i nie tylko.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 88 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2019 w PHP przez Patryk Kania Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 86 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 519 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w PHP przez emwu Użytkownik (540 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...