• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mirosław Zelent - wątek z jego tekstami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
965 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Offtop przez Piotrek32 Obywatel (1,610 p.)
Witam, zachęcam do pisania waszych ulubionych tekstów, żartów czy momentów z kursów  pana Mirosława.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2019 przez sebol304 Początkujący (290 p.)
MZ  "To jest taki must have...  "
+2 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2019 przez Piotrek32 Obywatel (1,610 p.)
STRINGI
+1 głos
odpowiedź 13 stycznia 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

My, jako programiści, jesteśmy zobowiązani obsłużyć w kodzie różne sytuacje wyjątkowe. Zatem pierwszą czynnością po tej linii jest sprawdzić czy to połączenie z bazą rzeczywiście udało się nam ustanowić.

 

PO PIERWSZE WPISZEMY SOBIE TUTAJ ZNAK @, CZYLI POPULARNĄ MAŁPĘ... TO SPRAWI, ŻE W PRZYPADKU BŁĘDU, PHP NIE BĘDZIE NAM RZUCAĆ NA EKRAN ŻADNYCH INFORMACJI.

PHP supports one error control operator: the at sign (@). When prepended to an expression in PHP, any error messages that might be generated by that expression will be ignored.

1
komentarz 14 stycznia 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 14 stycznia 2019 przez HaKIM

Czy w tym momencie nauczyciel zaszczepił we mnie pasję do matematyki, czy może raczej do swojej wizji tego przedmiotu, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? 

Ciekawe pytanie. Otóż; nie wiem.

Gdybym jednak musiał odpowiedzieć, to powiedziałbym, że to zależy od jednostki. Niektórym wyjście na jaw, że 2 + 2 = 5 jest błędem może zrujnować całą pasję do dalszej nauki przedmiotu, a niektórym pasja pozostanie.

Jednak naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, gdzie nauczyciel wprowadza, świadomie lub nie, uczniów, w taki błąd, gdzie jego wyjście na jaw lub skorygowanie, byłoby końcem zainteresowania przedmiotem przez uczniów.

EDIT po zebraniu myśli:

Wydaje mi się, że zależy to w sporej mierze od tego jak duży ma wpływ błędnie przekazana wiedza, na wyobrażenie jednostki, o danej dziedzinie.

komentarz 14 stycznia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

To nie jest kwestia tylko małpy. Wszystkie dzieciaki nauczyły się, że jak robić konkretne urle w aplikacji to tylko przez htaccess. I to jest myśl. Po co komu routing jak można robić Rewrite z /post/24 na /post.php?id=24. A wszystko dlatego bo ja nie potrzebuje frameworków routingu bo robię prostego bloga. ​​​​​​

Kiedyś tego nie widziałem, ale takie są przykre skutki braku odpowiedzialności za to, co się dzieciom przekazuję w kursach.

1
komentarz 14 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Kiedyś tego nie widziałem, ale takie są przykre skutki braku odpowiedzialności za to, co się dzieciom przekazuję w kursach.

a nie byłoby tego problemu gdyby do nauczania brali ludzi którzy faktycznie tworzyli aplikacje i umieliby wskazać dobre i złe praktyki i jednoczesnie nakierować co i jak jest złe i dlaczego, bo wiedza książkowa nie zawsze jest odzwierciedleniem praktyki... tylko że do tego potrzeba by ludzi z jakimś faktycznie doświadczeniem, a nie tylko z doświadczeniem w pedagogice... Wydaje mi się też, że tutaj przedmioty z programowania są właśnie wymagające w tym względzie, bo np. takiej matmy uczy dobrze nauczyciel, który całe życie jest  tym nauczycielem, fizyki też itp. ale kiepsko widzę nauczanie programowania przez osobę, która nigdy sama programistą nie była...

komentarz 14 stycznia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jest takie kontrowersyjne powiedzenie, w którym jest ziarno prawdy. 

Jeśli ktoś potrafi coś naprawdę dobrze, to robi to i trzepie niezły hajs. Jeśli zaś średnio mu wychodzi, to uczy innych.

wink 

komentarz 14 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Oj nie zawsze... mialem okazję uczestniczyć w szkoleniach, gdzie uczyli ludzie w naprawdę dużym doświadczeniem i wiedzą praktyczną... więc różnie to bywa.
+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2019 przez Gowi Użytkownik (830 p.)
edycja 14 stycznia 2019 przez Gowi

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 985 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w Offtop przez seba Dyskutant (8,900 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 2,823 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w Offtop przez BambusPL Początkujący (420 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...