• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jestem nowy i chcę się z Wami poznać, tak po prostu ;)

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
323 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Offtop przez betterlatethannever Początkujący (460 p.)
Witam, chciałbym się z Wami przywitać i lepiej poznać. Dopiero co zaczynam przygodę z informatyką i nawet nie mam nikogo znajomego który interesowałby się informatyką z którym mógłbym o tym porozmawiać. To już wiecie dlaczego się odzywam :)

Moja edukacja była bardzo krótka i poddałem się w 2 klasie gimnazjum. Tak po prostu raz nie zdałem i później było już tylko gorzej. W wieku 17 lat przestałem chodzić do szkoły. Byłem po prostu leserem!

W wieku 17 lat pierwszy raz poszedłem do pracy i zarobiłem pierwsze pieniądze. Bylem szczęśliwy ze mogłem zarobić a później przepić ze ze znajomymi i taki dorosły.

Gdy miałem 25  sprzedałem samochód za 5 tys. złoty i pojechałem w ciemno do Norwegii. Pojechałem w ciemno bo żadne agencje pracy mi nie odpisywały jak wysłałem takie puste CV ze szkołą podstawową.  

Po przylocie do Norwegii zostało mi 8 tys.nok Była duża determinacja żeby szybko znaleźć pracę, żeby nie wrócić za szybko do Polski.

W Norwegii moje życie się  zmieniło o 180 stopni,  tak jak każdemu po ślubie :) Dorosłem i zrozumiałem jak życie bez szkoły jest ciężkie. Przekonałem się, sam na własnej skórze.

Taki tam dostałem wycisk na tych pracach budowlanych, a ile razy uszy zmarzły  przy -20 na stropie kręcąc zbrojenie. Po dwóch latach musiałem przerwać pracę na budowie, ponieważ  dostałem mocne uciski w kręgosłupie i miałem silne parastezje nóg.

W ciągu 2 lat w Norwegii nauczyłem się komunikatywnie Angielskiego i Norweskiego. Uwierzyłem w siebie że potrafię się uczyć. Z żoną i malutką córeczką wróciliśmy do Polski do lekarzy i rehabilitantów.

Żeby utrzymać rodzinę poszedłem na kurs Taxi...  zdałem za pierwszym razem egzamin  z topografii Warszawy. Znowu w siebie uwierzyłem ;) Dzisiaj jestem świeżym taksówkarzem.

Niedawno żona potrzebowała strony internetowej. Nie przelewa nam się z kasą i pomyślałem a może sam zrobię.

Rzuciłem się na głęboką wodę, ale od wyjazdu do Norwegii lubię wyzwania. Zrobiłem stronę w WordPressie z kupionym szablonem. Żadne osiągniecie informatyczne strona zrobiona w WordPress i gotowa po zakupie szablonu, ale  cieszyłem się jak dziecko, że to jest w sieci i działa i jeszcze spodobała mi się praca przy komputerze, nie wieje tak jak na stropie. :) Przypadkiem trafiłem w sieci na stronę Pana Mirosława i obejrzałem jak na razie 5 odcinków HTML i CSS teraz uczę się C++ jestem po pierwszym odcinku.

Pan Mirosław tak tłumaczy zrozumiale i  z takim spokojem, że nie dam rady rzucić tych odcinków i zająć się czymś innym. Obejrzałem parę odcinków  a już tak uwielbiam Pana Mirosława, że stał się moim idolem.

Panie Mirku wielkie dzięki, nie tylko uczysz informatyki ale też dobrego życia bez poddawania się.

Znowu wierze w siebie, że z przyjemną pracą i głosem Pana Mirka nauczę się solidnych podstaw programowania. :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 maja 2022 przez betterlatethannever Początkujący (460 p.)
Minęły 3 lata a ja dalej w tym samym miejscu ;) Pojawiła się w głowie granica, że bez szkoły nikt mnie nie zatrudni jako programistę. Szybko zrezygnowałem z pomysłu, żeby skończyć szkołę, ponieważ wiedziałem że to dobre kilka ładnych lat nauki. Wiedziałem, że zarobię za granica  pieniądze za które utrzymam rodzinę. 3 kolejne lata stracone. W tym czasie odwiedziłem Francje, Niemcy i Norwegie. Ciężko fizycznie pracowałem za troche lepsze pieniądze niż w Polsce na budowie. Zostawiałem rodzinie i wyjeżdżałem. Nie wytrzymaliśmy tak długo i w Polsce otworzyłem firmę malowanie i tapetowanie mieszkań, proste prace wykończeniowe, żeby mieszkać z rodziną. Maluje i tapetuje już tak rok. Cały czas mam niedosyt nauki. Boli mnie to że jest taki fajny zawód jak praca przy komputerze a ja musze wykonywać pace która nie daje mi satysfakcji. Dzisiaj mam 33 lata i uczę się materiału ze szkoły podstawowej żeby zdać egzamin eksternistyczny, kolejny egzamin będzie z liceum, matura i chce dostać się na studia z informatyki.  Gorzej się cofnąć już nie da rady jak powrót do podstawówki. Powinienem się cofnąć do gimnazjum, ale gimnazjum skasowali. Jaki ja mam żal do siebie i daje  sobie kolejną szanse. Jak jej nie wykorzystam będę później znowu bardziej żałował. Wiem że mam możliwość skończyć wszystkie szkoły i z tego skorzystam.  Od dziecka chciałem zostać programistą droga jest bardzo długa ale wiem że się niedługo uda.  Pomysł pojawił się  podczas wolnego czasu jak żona zasypia z dziećmi o 20 a ja cały czas cierpiałem że jestem człowiekiem od niedawna bez podstawówki. Obiecałem sobie, że teraz nie zmarnuje kolejnych lat.
2
komentarz 25 maja 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Moim zdaniem, w takim wieku szkoda czasu, aby nadrabiać zaległości szkolne czy iść na studia (po to, aby na nich poznawać IT). Ja bym na Twoim miejscu poświęcił rok-dwa, aby solidnie pouczyć się programowania (w tym zrobić parę samodzielnych projektów, które podepniesz do CV) i wtedy próbował się gdzieś rekrutować. Skoro radzisz sobie zawodowo i masz własną firmę, to - mimo, że budowlanka to całkiem inna branża niż IT - możesz użyć tych argumentów przy rekrutacji w stylu "Fakt, nie mam wykształcenia, ale za to mam umiejętności miękkie oraz doświadczenie, dzięki którym z powodzeniem utrzymuję się z własnej działalności: [tu je wymieniasz i możesz opisać sytuacje, w których wykorzystałeś te skille do rozwiązania problemów]" - pomyśl nad tym, które z posiadanych umiejętności są na tyle uniwersalne, że możesz ich użyć w IT; kontekst ich użycia będzie inny, ale IT to nie tylko programowanie. Zawsze to znak dla potencjalnego pracodawcy, że jesteś jakoś zorganizowany, potrafisz pozyskać klientów, dogadać się w innym języku (komunikatywność również jest plusem) itp. To będzie wartość dodana dla Ciebie jako kandydata i potencjalnego członka zespołu w pracy.
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Życie różnie się układa, mam kilku dobrych znajomych którzy podobnie jak Ty podjęli kiedyś w młodości "mniej akceptowalne społecznie" decyzje a dziś radzę sobie całkiem dobrze :)

A co do programowania webowego to z tymi kursami Mirka to tak ostrożnie... słyszałem że fajnie tłumaczy i to pewnie jest plus (ja np. nie mam zbyt cierpliwości do tłumaczenia), ale uczy też sporo złych praktyk :/... także oki,zrób je jak Ci się podobają, ale nie poprzestań na nich.

A tak w ogóle to jak zrobisz jakieś swoje projekciki to wrzucaj kod na forum do tzw. code review - moim zdaniem taka wymiana poglądów to najlepsza forma nauki i to zarówno na początku drogi jak i dla seniorów.
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez bOY123 Początkujący (420 p.)
Twój przykład dobrze obrazuje ze nie powinno się stać w miejscu ani potrzeć na przeciwności losu tylko iść do przodu chociażby małymi krokami ale do celu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)
+2 głosów
12 odpowiedzi 941 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w Offtop przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 592 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...