• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hakowanie- Ile się zarabia? Gdzie pracować?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
996 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Julka25 Nowicjusz (140 p.)
Ile się zarazbi w tym zawodzie? Gdzie mogę pracować i czy opłaca się?
komentarz 30 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 30 grudnia 2018 przez shotokan

Zacząłbym od niebezpiecznika lub sekuraka.
EDIT: zerknij tutaj

3 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
W firmach zajmujących się testami penetracyjnymi i w security... ale skoro zadajesz takie pytanie to jeszcze bardzo daleko Ci do takiej pracy :)
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Sądząc po nicku jesteś kobietą. Bardzo miło mi jest że panie interesują się takimi rzeczami jak security. Jednak po pierwsze trzeba robić to co się lubi a nie tylko kasa. Ogólnie w IT utarło się że się dużo zarabia to fakt, jednak wysokość twojej pensji nie jest stałą od do. Wszystko zależy jak się sprzedaż na rozmowie, jak się cenisz, jaką masz wiedze.

Ba nawet bywa tak że osoba siedząca obok ciebie robiąca to samo co ty zarabia o kilka stów mniej od ciebie. Co do pracy to np. w google :)

Zapraszam cie do śledzenia kanału tego Pana:

https://www.youtube.com/user/GynvaelColdwind

Można powiedzieć że on jest hakerem, pracuje w google w Szwajcarii w dziale security.

Security to nie prosta sprawa ponieważ wymaga szerokiej wiedzy jak coś działa by ewentualnie można było znaleźć błąd.
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Jako że najprawdopodobniej jesteś kobietą to nie dam Ci minusa i odpowiem na Twoje pytanie.

Moim zdaniem security to najtrudniejszy odłam najtrudniejszej dziedziny jaką jest informatyka, a samo security również rozgałęzia się na jeszcze bardziej trudniejsze rzeczy jak np: kryptografia. Więc bardzo trudna droga, a zarobki... Jako dobry programista zarobisz podobnie, przy MOIM ZDANIEM mniejszym (o ile można tak powiedzieć) wysiłku, i o ile bez pasji zostaniesz programistą, to znaczy nawet nie programistą a zwykłym przeciętnym klepaczem kodu. To "seciurity" "ethical haking" itp to miejsce tylko dla ludzi z pasją i  wytrwałością, ludzie bez tego odpadną to znaczy podobnie jak przy programistach zostaną zwykłymi script kiddie z kursów na Udemy, ale raczej będąc na tym poziomie dobrze nie zarobisz.
komentarz 30 grudnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)

Jako że najprawdopodobniej jesteś kobietą to nie dam Ci minusa i odpowiem na Twoje pytanie.

A co ma płeć do tego? Czy jakby OP miał nick: "Radek29" to byś go zminusował i nawet nie odpisał? 

komentarz 30 grudnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
To że takie pytanie zadaje kobieta jest bardziej wyrozumiałe, po prostu moim zdaniem statystycznie kobiety (nie wszystkie oczywiście) mają mniejszą wiedzę na temat IT, a po za tym to jest kobieta więc po prostu wypada odpowiedzieć nawet na najgłupsze pytanie, jeśli mężczyzna by zadał takie pytanie, to jakoś nie mogę sobie znaleźć usprawiedliwienia dlaczego właściwie zadał takie głupie pytanie i nie wpisał swoje pytania po prostu do wyszukiwarki google. Ale jest to oczywiście tylko taki mój prywatny światopogląd.
1
komentarz 30 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
<żart>

A ona powinna teraz skomentować:

A nie bo poznałam chłopaka i mówił mi że jest hakerem. Nie wiedziałam że to może być praca i to legalna a nie złodziejstwo i czy się da z tego wyżyć a może nawet zwiedzić jakieś kraje przy okazji. Bo nie jest zbyt przystojny ale jak ma kasę to mogę się koło niego zakręcić. Bo tu na łosiedlu chłopy siedzą na bezrobotnym a w pośredniaku pracy nima. To czemu nie i tak mnie tu nic ciekawego nie spotka...

</żart>

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 903 wizyt
–3 głosów
4 odpowiedzi 2,390 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez danioe Nowicjusz (150 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 17,647 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...