• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python, od podstaw do pisania bota.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,019 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Cześć wszystkim, mam pytanie. Mam pytanie, mam podstawową wiedzę z pythona i programowania. Chciałbym podejść do pisania botów na strony internetowe, typu rejestrujące się. Potwierdzające tożsamość etc, mógłby mnie ktoś pokierować w krokach jak do tego dojść? Jakie biblioteki użyć, oraz gdzie szukać tych bibliotek. Z góry dziękuje.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
edycja 24 grudnia 2018 przez Hunter94

Ale to ma być spider który chodzi po różnych stronach i próbuje się zarejestrować czy sam planujesz wybrać te strony?
Zainteresuj się biblioteką request, ale wiele stron może wymagać JSa więc wtedy potrzebujesz coś w rodzaju selenium.
Możesz szybko wyłapać bana więc potrzebne jest proxy, ale nie takie darmowe bo one są zbanowane. 
Jeśli chcesz robić spidera to biblioteka beautiful soup.
Do potwierdzania emaili biblitoeka imaplib.
Przyda się też wiedza z wyrażeń regularnych (moduł re) jak i jakiś machine learning no i oczywiście baza danych na credentiale.

a i warto zainteresować się wtyczką do firefoxa foxyproxy zobaczysz jak wyglądają requesty i jak admini bronią sie przed botami (puste pola których uzupełnienie odrzuca request i inne sztuczki)

Bibliotek szuka się zazwyczaj w jednym miejscu  https://pypi.org

Jest to temat rzeka, np omijanie captchy to sporo zabawy ale też są na to sposoby.

Pamiętaj tylko żeby robić to tylko za pozwoleniem admina devil

1
komentarz 24 grudnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Może to zabrzmi dość śmiesznie, ale chce pisać boty na moją własną stronę internetową. Chcę pierw ją zaatakować, a dopiero później zabezpieczać przed atakiem. Jedyne co by mnie interesowało by zrobić otwartego że tak powiem dla społeczności to chattbot, wiesz może czy chattbot na facebooku jest banowany? Chcę również troszkę się dzięki temu ML pouczyć.
+2 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2018 przez niezalogowany
BeautifulSoup i Selenium.

BTW. Bot rejestrujący się lub logujący na stronie to nie jest atak ;)
komentarz 24 grudnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A do stworzenia chattbota?
komentarz 24 grudnia 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Um... zależy od chatu?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 905 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 566 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Python przez Fut_techs Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 469 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...