• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Popracować raz... zarabiać cały czas! Zainteresowani?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
298 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Keks Nowicjusz (120 p.)
Kilka lat temu zauważyłem pewną niszę na rynku i napisałem program użytkowy wypełniający tę lukę (C# WPF). Jego premiera miała miejsce w połowie 2014 roku.

Od tego czasu, zawodowo nie zajmuję się niczym innym. Uruchomiłem firmę i rozwijam wyłącznie swój produkt. Jaki przychód osiągam? Proszę bardzo, przychody roczne:

60 000 - za rok 2015
81 000 - za rok 2016
135 000 - za rok 2017
200 000 - stan na 17.12.2018 (dzisiaj to piszę)

Notuję ciągły wzrost, ale od dłuższego czasu widzę, że mogłoby być kilka razy lepiej. Dodatkowo, zgłaszane przez klientów zapotrzebowanie na dodatkowe funkcjonalności, rodzi potrzebę stworzenia całej rodziny programów.

Problem tkwi w tym, że jestem kołem zamachowym tego biznesu, a zarazem klinem go blokującym. W pewnym momencie, nie sposób wszystkiemu sprostać w pojedynkę, to oczywiste.

Mam jeszcze jeden problem. Nie cierpię smrodu korporacji. Firm, które na moich oczach i z moim wsparciem finansowym nimi się stały znam kilka. Wszystkie zaczęły cuchnąć tak samo.

Kiedy ja przelewam wodę z jednego miejsca w drugie, staram się nie stracić ani kropli. Korporacja przelewa ją durszlakiem, bo nawet jak pół wyleci, to durszlak duży…

Nie chcę tworzyć firmy, w której pracować będą ludzie na etacie, nie związani emocjonalnie z tym co robią, bez osobistej dbałości o produkt. Chciałbym zbudować zupełnie inne struktury.

A gdybym przeznaczył na wynagrodzenie zespołu programistów 30% przychodu uzyskiwanego ze sprzedaży produktu, przy którym pracowali?

Powiedzmy, że zespół składa się z 5 osób. Wszyscy pracujemy w Visual Studio z wykorzystaniem narzędzi do pracy zespołowej. Wiadomo, jedni będą pracowali więcej, inni mniej. Sprawiedliwym byłoby odpowiednio rozdzielać te 30% przychodu.

Czy możliwym będzie określenie ich wkładu? Jak to zrealizować? Co w ogóle o tym myślicie?

Ciekaw jestem Waszych opinii, w związku z tym pozwoliłem sobie umieścić ten wpis jednocześnie na Linkedin, forum pasja informatyki oraz 4programmers.
komentarz 18 grudnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Bez obrazy... mentalnie jeśli ważne dla Ciebie jest pracowanie w Visual Studio i takie szacunki, będziesz jeszcze trochę szukał. Proponuję jednak nie szukać na forach pracowników tylko zrobić normalną rekrutację i ew. poszukać wspólnika do biznesu. Myślenie z poziomu pracodawcy i pracownika diametralnie się różni (ba...są na przeciwnych biegunach jeśli chodzi o traktowanie np. ryzyka).

I nie "od" (vide smród) a raczej "do" jest bardziej efektywne :)

Powodzenia.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Bez obrazy ale takie cyferki mi mało mówią. Liczy się bilans i papiery. Jednak nie w tym pytanie. Aplikacja jaka by nie była, masz kase zatrudniasz gośca np. freelancera podpisujesz z nim umowe NDA czyli umowę poufności i zgadzacie sie na jakąś kase czy to na godznę czy od funkcjonalności i on ci to klepiej.
0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Nie napisałeś, jaki jest dochód aplikacji - z przychodu 200 000 zł możesz wychodzić nawet na minus, gdy koszty są większe.

Co do pytania, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest rozwiązanie za godziny pracy za estymowaną pracę.
0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Przychod w tym roku to okolo 200 tys zloty na czysto, po odjeciu wszystkich kosztow itd, czy tyle ile zarobiles bez odciagania innych kosztow, jak utrzymanie apki itd? Oprocz tego 30% z 200 tys, to 60 tys zloty rocznie, wiec po 12 tysiecy na pracownika rocznie. Co daje nam przy stawce 20 zl na h, 600 godzin pracy, dzielac to dalej 75 dni roboczych po 8h. Musisz sie liczyc z tym, ze rozbudowujac swoj pakiet aplikacji, moze byc tak, ze bedziesz pozniej potrzebowal większej ilosci ludzi i większej ilosc godzin. Zreszta wynagrodzenie zalezy od umiejetnosci, wiec ciezko powiedziec ile bys zaplacil. Jezeli zdecydujesz sie z kims na umowe o dzielo i zawola sobie 12 tys zloty za to? Straciłeś jednego programiste po skonczonym projekcie, a gdzie naprawy i udoskonalenia? Nie wychodz z zalozenia, ze cos jest stale, bo tylko CONST jest szaly, a reszta to zbiegi okolicznosci i zmienne, ktorych nie da sie policzyc na poczatku

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dasad33 Użytkownik (710 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 481 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w C# przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2016 w C# przez Paweł Romanoski Początkujący (320 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...