• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zaprogramować klawiaturę membranową 4x4 na podstawce AtMega8?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,131 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2015 w C i C++ przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Witam, z zaprogramowaniem wyświetlacza jakoś sobie poraddziłem ;)

Posiadam ową klawiaturę: http://allegro.pl/klawiatura-membranowa-4x4-arduino-avr-pic-arm-i4917685790.html

Nie wiem jak ją zaprogramować, próbowałem wszystkiego :(

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)


Witam
Swoją wypowiedź opieram o rysunek powyżej. Kolumny klawiatury (4 piny) podpinasz pod piny wejściowe ATmegi, wiersze klawiatury (4 piny) pod piny wyjściowe. Dodatkowo piny wejściowe podciągasz wewnętrznie do Vcc. Na piny wyjsciowe dajesz logiczną jedynkę.
Co do sprawdzania, który klawisz wciśnięty:
Wystawiasz na pin mikrokontrolera połączony z pierwszą linią wierszy (tutaj WY1) logiczne zero i sprawdzasz czy na którymś z pinów wejściowych spadło napięcie do zera, np. jeśli wciśnięty klawisz SW1 to na pinie WE1 otrzymamy logiczne zero - zwarcie do masy, jeśli wciśnięty SW2 to na pinie WE2 otrzymamy logiczne zero.
I tak sprawdzasz każdy wiersz, wystawiający na daną linię wierszy logiczne zero (na pozostałe linie wierszy logiczna jedynka) i sprawdzając czy któraś kolumna nie została zwarta do masy.

komentarz 17 maja 2016 przez Apsor Użytkownik (610 p.)

Mam pytanie odnośnie takiej klawiatury, jeżeli na raz wcisnę dwa przyciski to będę miał zwarcie pomiędzy wyjściami tak?

 

jeżeli tutaj naduszę jeszcze klawisz np.11 to będę miał zwarcie, czy mi się wydaje ?

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Sterowników ci żadnych do tego nie dali ?
komentarz 14 lipca 2015 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
nie, nie było
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,529 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 835 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w C i C++ przez zTerroryzowany Nowicjusz (180 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 300 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w C i C++ przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...